Dotaz: Brána

Dobrý den,
na nové pozinkované bráně se po prvním dešti objevily rezavé body/tečky. Mám obavy, že je pozink nekvalitní, nebo poškozený manipulací. Na místě montážníci řezali i sloupky na míru a řez přestříkali zinkovým sprejem. Dokonce je místy po pozinkování broušeno a přestříkáno s vysvětlením, že po zinkování to v některých místech bylo hrubé. Mám obavy, že postupem času, se rez objeví daleko více. Chtěl jsem aby konstrukce stárla stejně, ale pokud to je někde poopravené sprejem, bude to vidět ještě více. Je jediným řešením celou bránu nastříkat?
Děkuji za odpověď, Pavel.

Dobrý den,

nelze takto posoudit kvalitu pozinkování nebo míru poškození, dle popisu bude nestejnoměrná ochranná vrstva v různých místech, které pak budou různě stárnout. Nejlépe by bylo nanést další nátěr, který povrch sjednotí (Hostagrund Zinex, Telpur S210)

Na vaše dotazy odpovídá:

Pavel Janků

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

Rošty

7. května 2020: Dobrý den, chci natřít černou matnou barvou 28 ks litinových roštů odvodňovacích žlabů, které mají rozměr 12x50 cm. Nové litinové rošty byly opatřeny jen základním černým nátěrem, který po pár...

(celý dotaz)

Rošt

28. dubna 2020: Dobry den a jsou tyto barvy vhodne pro styk s potravinami aby se mohla natrit i komora ze vnitr a popripade rost?

(celý dotaz)

Zrání

15. dubna 2020: Dobrý den, děkuji za informaci, jen bych chtěl požádat o upřesnění pojmu "dobře vyzrát", alespoň řádově o kolik dní by se mělo jednat po posledním nátěru? S pozdravem, Burda

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!