Dotaz: Počet vrstev – xyladecor oversol

Dobrý den, prosím o radu týkající se počtu doporučených vrstev silnovrstvé lazury xyladecor oversol. používám tuto ochranu dřeva na nově obkládané střešní arkýře (exteriér), kdy jsem palubky natřel 1x impregnačním nátěrem xyladecor xylamon a následně 2x lazurou xyladecor oversol v odstínu wenge. tento počet nátěrů je i doporučený výrobcem, ale rád bych jeho počet nátěrů na 3 – 4 s tím, abych dosáhl tmavší výsledné barvy a co nejkvalitnějšího ošetření dřeva před povětrnostními vlivy. doslechl jsem se ale, že by se zvýšeným počtem nátěrů mohlo dojít k loupání barvy. je to pravda ? pokud ano jak postupovat aby bylo dosaženo tmavší barvy ? odstín wege je nejtmavší z nabízeného vzorníku, ale realita neodpovídá inzerovanému zbarvení. děkuji předem za odpověď.

Pro dosažení tmavšího odstínu na již dvakrát natřeném dřevě není jiná možnost než zvýšit počet vrstev nebo použít tmavší odstín. použití mořidla nebo tenkovrstvého lazurovacího laku je možné pouze na čisté, savé dřevo. na druhé straně každou další vrstvou lazurovacího laku mimo částečně tmavšího zabarvení částečně zakrýváte i viditelnou strukturu , kresbu dřeva. pokud se týká počtu vrstev nátěrů záleží na jejich tloušťce, na celkové tloušťce nátěrového filmu. extrémně silné vrstvy nátěrů na dřevě nejsou skutečně nejvhodnější, ale vámi uvažované zvýšení dvou vrstev na tři vrstvy ( při přibližném dodržení doporučené tloušťky jednoho nátěru) podstatně neovlivní  jeho vlastnosti.

Na vaše dotazy odpovídá:

Richard Dener

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

Stavebnice

18. února 2019: Dobrý den,potřeboval bych natřít dřevěnou stavebnici, jsou to kostky. Potřeboval bych poradit nějakou barvu,(červenou, modrou, žlutou, růžovou..) která má atesty na dětské hračky a myslím si že by byla vhodnější,...

(celý dotaz)

Palubky

26. října 2017: Dobrý den,chtěl bych natřít staré dřevěné palubky.Jsou nově napuštěné fermeží.Jde o garážová vrata vystavená počasí.Jakou barvu mám použít?Děkuji za odpověď,s pozdravem J.Vlasák

(celý dotaz)

nátěr kuchyň

18. října 2017: Dobrý den, mohl by jste mi poradit jaký nátěr použít pro nátěr dřeva odstín palisander, který může přijít do styku s potravinami.

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!

Proč si vybrat právě nás