Hledat
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
MENU

Dotaz: Linka

Dobrý den, prosím o radu. Nemám velké zkušenosti s nazíráním, ale budu nucena. Z naší kuchyňské linky se po velkých platech sloupáva nažehlené lamino. Z některých dvířek jsme laminu museli odstranit už dříve,abychom se neporanil. Ale tím pádem jsou tam i mastné fleky:(. Chystáme do dvou let rozsáhlou rekonstrukcí. Ale aspoň na rok, dva bych chtěla dvířka natřít. Můžete mi prosím poradit, co nejjednodušší způsob a vhodnou barvu. Je-li to možné bez velkeho broušení a předešlé penetrace? Jednou vrstvou(?). Máme malé dětičky, takže budu pracovat spíše v noci, než se manžel vrátí z tábora se staršími dětmi. Moc děkuji za radu. Eva B.

Dobrý den,

musíte odstranit všechny nepřilnavé, odlupující se a odpadávající části povrchu, následně také důkladně vymýt ředidlem veškerou mastnotu, následně zabrousit všechny nerovnosti. Pak můžete začít s nátěry, základní barvou a vrchním emailem. Lze použít vodou ředitelné jako je Bakrylex nebo syntetické např. S2013 Industrol. U syntetik počítejte s tím, že budou déle v bytě zapáchat. Možná jednodušší by bylo použít samolepící omyvatelné tapety.

Na vaše dotazy odpovídá:

Pavel Janků

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

Truhla

27. července 2022: Dobrý den, mám starou malovanou truhlu ze dřeva po babičce. Ráda bych jen oživila barvy. Můžete mi prosím poradit nějaký vhodný přípravek? Děkuji za reakci. Martina

(celý dotaz)

Odstranění nátěru

1. července 2022: Dobrý den, potřeboval bych odstranit nátěr nábytku v interiéru pomocí Soudal Luxus. Samotné broušení není bohužel efektivní, hledám rychlejší cestu. Bude Odstraňovač starých nátěrů P8214 fungovat na tento typ nátěru...

(celý dotaz)

Linka

27. června 2022: Dobrý den, v rámci úspor bych si chtěla přestřít původní kuchyňskou linku na bílo. Poradíte mi jaký tip barvy bych měla použít na lesklý povrch?

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!

Proč si vybrat právě nás