Hledat
Obecné filtry
Pouze přesné shody
Hledat v názvu
Hledat v obsahu
Hledat v úryvku
MENU

Dotaz: Linka

Dobrý den, prosím o radu. Nemám velké zkušenosti s nazíráním, ale budu nucena. Z naší kuchyňské linky se po velkých platech sloupáva nažehlené lamino. Z některých dvířek jsme laminu museli odstranit už dříve,abychom se neporanil. Ale tím pádem jsou tam i mastné fleky:(. Chystáme do dvou let rozsáhlou rekonstrukcí. Ale aspoň na rok, dva bych chtěla dvířka natřít. Můžete mi prosím poradit, co nejjednodušší způsob a vhodnou barvu. Je-li to možné bez velkeho broušení a předešlé penetrace? Jednou vrstvou(?). Máme malé dětičky, takže budu pracovat spíše v noci, než se manžel vrátí z tábora se staršími dětmi. Moc děkuji za radu. Eva B.

Dobrý den,

musíte odstranit všechny nepřilnavé, odlupující se a odpadávající části povrchu, následně také důkladně vymýt ředidlem veškerou mastnotu, následně zabrousit všechny nerovnosti. Pak můžete začít s nátěry, základní barvou a vrchním emailem. Lze použít vodou ředitelné jako je Bakrylex nebo syntetické např. S2013 Industrol. U syntetik počítejte s tím, že budou déle v bytě zapáchat. Možná jednodušší by bylo použít samolepící omyvatelné tapety.

Na vaše dotazy odpovídá:

Pavel Janků

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

Stůl

20. září 2021: Objednala jsem si stůl,ale jeho barva se mi nelíbí.je lakovaný, světlý. Čím ho můžu přetřít na tmavší odstín? Děkuji Anna

(celý dotaz)

Linka

12. srpna 2021: Dobrý den, mám kuchyňskou linku lamino ořech, chtěla bych změnit na bílou, čím a je vůbec možné kuchyňskou linku natřít?

(celý dotaz)

Skříně

9. srpna 2021: dobrý den, poradíte mi prosím ...čím přetřít lamino skříně v ložnici...barva dub-lehce červený odstín...a ráda by sem docílila barvy bělený dub došeda...je nutné přebrousit...nebo mohu rovnou natřít even. čím prosím...Moc...

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!

Proč si vybrat právě nás