Hledat
Obecné filtry
Pouze přesné shody
Hledat v názvu
Hledat v obsahu
Hledat v úryvku
MENU

Dotaz: Fasáda

Dobrý den,původní nátěr na fasádě, omítka hladká točená, barva ROKOFAS AKRYL,barva se po 6 letech začala loupat.Očistil jsem špachtlí oloupaná místa,ostatní plocha je soudržná a jde odstranit velice těžce.Je nutné mechanicky odstranit celou plochu,nebo stačí přechod mezi původní barvou a omítkou kde byla odstraněna barva pouze přebrousit smirkem,popřípadě jakou zrnitostí.Takto je oloupána barva asi na 10 % plochy,tak že mám obavy aby nervnosti nebyly příliš vidět.Dále potřebuji ošetřit trhlinky asi 0,5 mm a ty jsou i v místech kde barva drží dobře.Do jaké vzdálenosti od trhlinky je nutno mechanicky odstranit barvu?
Děkuji,Novotný

Dobrý den,

na oloupaných místech musíte vytvořit stejnou strukturu povrchu a plynule navázat na původní, i tak budou vysprávky nejspíše viditelné. Přebroušení přecodů smirkem nepomůže. Na překrytí mikrotrhlin můžete použít  Barlet základní nátěr na mikrotrhliny a následně přetřít fasádní barvou V4013 Barlet akrylát.

Na vaše dotazy odpovídá:

Pavel Janků

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

Odstín

4. října 2021: lze reklamovat odstín fasádní barvy?

(celý dotaz)

Barlet silikon

14. září 2021: Potřebuji 1 kg barvy Barlet SILIKOn V4018 a k tomu adekvátní množství penetrace. Máte? Za kolik?

(celý dotaz)

Fasáda

17. srpna 2021: Dobrý den,původní nátěr na fasádě, omítka hladká točená, barva ROKOFAS AKRYL,barva se po 6 letech začala loupat.Očistil jsem špachtlí oloupaná místa,ostatní plocha je soudržná a jde odstranit velice těžce.Je nutné...

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!

Proč si vybrat právě nás