Dotaz: Zrcadlo

Ochranný nátěr hrany a zadní strany zrcadla

Dobrý den,

můžete mi prosím poradit jaký čirý lak zvolit jako ochranný nátěr zadní strany zrcadla do koupelny?

Před mnoha lety jsem tento problém celkem úspěšně řešil přestěrkováním celé zadní strany zrcadla dvousložkovým epoxidovým lepidlem, které jsem přetáhl až na boční stranu. Ochrana fungovala a po celou dobu užívání (asi 20 let) na zrcadle nedošlo k odloupnutí nebo začernání zadní odrazné vrstvy.

Nerad bych však zbytečně experimentoval s epoxidovým lepidlem, pokud existuje jiný produkt pro tento účel vhodný nebo dokonce přímo určený. Čirý by měl být proto, aby nebylo přetažení na boční hranu viditelné.

Zároveň by mě také jajímalo, jaká lepidla poté mohu na přilepení zrcadla na stěnu použít. (Zvažuji přilepení lepící PUR pěnou nebo PUR lepidlem).

Díky moc za radu

s pozdravem

Pavel Znamenáček

Dobrý den,

na dotaz jsem již odpovídal 28.7., k lepení zrcadel můžete použít přímo pro tento účel vyráběná lepidla – dodává např. Den Braven, Soudal, Tytan a další firmy.

Na vaše dotazy odpovídá:

Pavel Janků

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

Penetrační zkouška

20. září 2019: Dobrý den, nabízíte produkty potřebné k penetračním zkouškám? Děkuji Žukovský Tomáš

(celý dotaz)

Komín

20. září 2019: Mám venku obklad komína břidlicí. Dříve natírané lodním lakem se ale oloupal. provedl jsem mechanické očištění a nyní bych rád provedl něčím nátěr, aby byl odolný vůči povětrnosti a zdůraznil...

(celý dotaz)

Balkon

19. září 2019: Dobrý den. Můžete mi prosím dát informaci jestli existuje barva na betonový povrch balkonu která zajistí nepropustnou vrstvu. Děkuji J.Kapek

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!