Dotaz: Židle

Staré kuchyňské, bílé, židle jsem osmirkovala a natřela barvou Sokrates. Židle se mi začali loupat. Můžete mi poradit jak postupovat a čím natřít židle, aby vydržely náročný provoz? Jsou pohodlné, tak se jich nechci zbavit. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

odlupování nátěru bude způsobeno nedostatečnou přípravou podkladu, odmaštěním povrchu. Nyní musíte odstranit zbytky nanesené barvy (např. Odstraňovač P8214 nebo obrousit), povrch odmastit l- lze použít ředidlo C6000 a nanést novou barvu např. V2066 Bakrylex.

Na vaše dotazy odpovídá:

Pavel Janků

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

Židle

21. října 2019: Dobrý den,dostala jsem darem starší židle,které jsou zřejmě namořené a nalakované na tmavě hnědý odstín.Do interieru by se mi ovšem hodil odstín buk.Lze dřevo zbrousit na světlý odstín,když bylo mořené...

(celý dotaz)

Ztmavení laku

14. října 2019: Dobrý den, potřeboval bych starší lakovaný nábytek z borovice ztmavit na odstín kaštan. Lak není poškozený ani popraskaný. Chtěl bych zachovat strukturu dřeva. Čím bych ho mohl natřít? Děkuji za...

(celý dotaz)

Flek

11. října 2019: Dobrý den. Rád bych se zeptal, jak se zbavit na konferenčním stolku zbavit fleku od slivovice. Děkuji za odpověď.

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!