Dotaz: Zábradlí

Dobrý den,
– mám balkonové zábradlí natřené naposled asi před 10 lety syntetickou hnědou barvou. Potřeboval bych co nejdříve obnovit tento nátěr (potřebuji provést instalací závěsů pro klimatizaci). Proto se ptám, za jakých podmínek lze nyní nátěr provést (samozřejmě chápu absenci vlhkosti). Jde mi zejména o minimální teplotu v době natírání a dobu, po kterou (kvůli schnutí) musí být taková minimální teplota dodržena. Že bude barva déle schnout chápu. Zároveň se ptám, zda mi doporučujete provést nový nátěr další syntetikou či jiným druhem barvy?
– potřebuji také natřít mírně šikmou střechu z pozinkovaného plechu, zatím nenatřenou, starou asi více než 10 let (není rezatá, max. drobně na jednom místě pod okapem). Tu ale není nutné natřít nyní (stačí v létě), Co byste mi doporučili (základ, vrchní barvu, nebo něco jiného třeba najednou), Bydlíme v Trutnově, tj. v zimě tu leží sníh.
Děkuji za odpovědi. S. Freibert, Trutnov

Dobrý den,

další nátěr proveďte opet syntetikou např. S2177 Hostagrund Prim, teplotu uvádí výrobce na obalu, většinou nesmí klesnou pod 5°C, v těchto podmínkách je třeba počítat s výraznějším prodloužením zasychání. Pro střechu je vhodný nátěr S2141 Fest B nebo S2820 Hostagrund Zinex.

Na vaše dotazy odpovídá:

Pavel Janků

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

Zábradlí

21. ledna 2020: Dobrý den, prosím Vás natřel jsem zábradlí hnědým Balakrylem a navrch jsem dal asi špatný lak, páč se na slunci vyloupal a tam kam slunce nesvítí tam je to ok....

(celý dotaz)

Udírna

15. ledna 2020: Dobry den muj dotaz zni kdyz delam drevenou udirnu ktera Bude Stat na kovovem podsravci ktery Bude cely dokola oplechovan a Tom podsravci v Tom plechu Bude kourovod ktery povede...

(celý dotaz)

Lak

2. ledna 2020: Dobrý den Já bych zase potřeboval ochranný lak na měď aby časem neoxidovala a lak s ní nijak nereagoval. Moc děkuji za podporu.

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!