Dotaz: Zábradlí

Dobrý den,
– mám balkonové zábradlí natřené naposled asi před 10 lety syntetickou hnědou barvou. Potřeboval bych co nejdříve obnovit tento nátěr (potřebuji provést instalací závěsů pro klimatizaci). Proto se ptám, za jakých podmínek lze nyní nátěr provést (samozřejmě chápu absenci vlhkosti). Jde mi zejména o minimální teplotu v době natírání a dobu, po kterou (kvůli schnutí) musí být taková minimální teplota dodržena. Že bude barva déle schnout chápu. Zároveň se ptám, zda mi doporučujete provést nový nátěr další syntetikou či jiným druhem barvy?
– potřebuji také natřít mírně šikmou střechu z pozinkovaného plechu, zatím nenatřenou, starou asi více než 10 let (není rezatá, max. drobně na jednom místě pod okapem). Tu ale není nutné natřít nyní (stačí v létě), Co byste mi doporučili (základ, vrchní barvu, nebo něco jiného třeba najednou), Bydlíme v Trutnově, tj. v zimě tu leží sníh.
Děkuji za odpovědi. S. Freibert, Trutnov

Dobrý den,

další nátěr proveďte opet syntetikou např. S2177 Hostagrund Prim, teplotu uvádí výrobce na obalu, většinou nesmí klesnou pod 5°C, v těchto podmínkách je třeba počítat s výraznějším prodloužením zasychání. Pro střechu je vhodný nátěr S2141 Fest B nebo S2820 Hostagrund Zinex.

Na vaše dotazy odpovídá:

Pavel Janků

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

Chemická odolnost

18. října 2019: DD. Jakou barvu aplikovat na železo v prostředí NaOH? Např. prostory pro údržbu a nabíjení leteckých baterií.

(celý dotaz)

Schodiště

14. října 2019: Dobrý den, přemýšlím nad výrobou vnitřního železného schodiště do bazénu. Je nějaká barva, která by zvládla ochránit kov před účiny chlorované vody? Pokud ano, je lepší barvu použít přímo na...

(celý dotaz)

Formex

11. října 2019: Dobrý den základní barvu FORMEX S2003 po týdnu od nanesení je možné smýt ředidlem S6005. Je toto v pořádku? Také se stalo, že po nanesení vrchní barvy TELKYD T300 na...

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!