Dotaz: Strop

Dobrý den,

natírám strop (sádrokarton) barvou Remal sněhobílý. Už jsem strop natřel 4x (1x vrstva stavební penetrace a pak 3x vrstva Remal sněhobílý). Strop je celý bílý, ale jsou na něm vidět tahy válečku (především proti oknu/ při umělém osvětlení) a to hodně, strop je na pohled celý “pruhovaný/flekatý”, ale zblízka je krásně bílý, není to chyba krytí, ale chyba v něčem jiném.

Chystám se na 4. vrstvu bílé barvy a chtěl bych se zeptat, zda-li je lepší ji v mé situaci udělat více řídkou, nebo naopak hustou? Nebo v čem bych mohl dělat chybu?

Dobrý den,

problém může být v použitém válečku, měl by mít kratší vlas, spíše kvalitnější váleče. Dále může být barva nerovnoměrně nanášena a nevhodným směrem, malovat by se mělo ve směru od nejsilnějšího zdroje dopadajícího světla v širších pruzích.

Na vaše dotazy odpovídá:

Pavel Janků

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

Barva

23. dubna 2019: Dobrý den, lze touto barvou kromě železného vnitřního schodiště natřít vyštukovanou a vymalovanou zeď (jako ochranný sokl kvůli úklidu) případně v kolika vrstvách? A lze barvu pou

(celý dotaz)

Nové omítky

23. dubna 2019: Dobrý den,ve starém domě jsme provedli nové omítky a štuky, chtěl jsem se zeptat,čím nejlépe vymalovat kvůli prodyšnosti zdi a zda používat penetraci před malováním abych vše zbyteč

(celý dotaz)

Výmalba

17. dubna 2019: Dobrý den, prováděli jsme v bytě rekonstrukci včetně výmalby. Na všechny stěny a stropy, které byly opatřeny novým štukem, jsme před výmalbou aplikovali Univerzální penetraci Remal.

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!