Dotaz: Stolek

Dobrý den, na stolku se smrkovou horní deskou ošetřenou bezbarvým nitrolakem byla několik let přesně uprostřed kulatá podložka pod mísu. Dřevo (a zřejmě i lak) je pod onou podložkou působením světla o trochu
světlejší než zbytek desky. Chtěl bych se pokusit odstíny sjednotit, aby kulatá skvrna zmizela. Napadla mě šablona, která by zakryla dříve odkryté a odkryla dříve zakryté, ale rád bych celý proces nějak urychlil. Pomohla by UV lampa, či něco podobného? Děkuji.

Pavel Schinkmann

Dobrý den,

zatmavnutí dřeva došlo vlivem UV záření, ale účinnost prosvícení lampou nelze odhadnout a nepodaří se bez viditelného přechodu jednotlivých částí.

Na vaše dotazy odpovídá:

Pavel Janků

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

Ložnice 1

19. února 2020: Nemohu sehnat firmu která to umí. Asi jsem zadal špatně původní informací . Nejedná se o dýhu na které je lak ale malbu dýhy na které je lak. Neznám techniku...

(celý dotaz)

Ložnice

19. února 2020: Potřebuji z renovovat kompletní ložnici z 60 let malovaná dýha asi originál přelakovaná.2 velké skříně manželská postel noční stolky toaletka.

(celý dotaz)

Postel

19. února 2020: Dobrý den. Jakou barvou, nebo voskem mám natřít postele z borovicového masivu? Postele jsou nyní čerstvě vyrobené, obroušené bez povrchových úprav. Děkuji za odpověď.

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!