Dotaz: Starší pozinkovaná střecha

Dobrý den, prosím o doporučení barvy na starší pozinkovanou střechu, která již byla několikrát natřena. bohužel nátěry nevydrží delší dobu. nyní je třeba střechu opět natřít, místy již rezavé místa.byl bych rád kdyby nátěr vydržel alespoň 10 let, neb střecha je rozlohou velká, 180m ctv. děkuji za doporučení a jsem s pozdravem.

U nátěru starších střech, ve vztahu k předpokládané životnosti je důležitý nejen druh nátěrové hmoty, ale zejména stav a příprava podkladu, postup a podmínky při  aplikaci, tloušťka nátěru a pod. je potřebné odstranit korozní produkty ( snižují životnost nátěru až o 50%), odlupující a devastované zbytky starých nátěru ( jaký druh nátěrů ??), žádný nový nátěr nezlepší přilnavost starého nátěru, naopak může odlupování obou nátěrů urychlit (působení agresivních rozpouštědel, pnutí při zasychání).  po dobré přípravě, očištění podkladu můžete použít jednovrstvou barvu s 2141 fest-b v dostatečné tloušťce minimálně 80 mí. barva s 2141 fest-b má dobré antikorozní vlastnosti, dobrou odolnost povětrnostním vlivům i uv a neobsahuje agresivní rozpouštědla, která by mohla narušit staré nátěry a negativně ovlivnit přilnavost.

Na vaše dotazy odpovídá:

Richard Dener

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

Vlnité desky

10. února 2020: Dobrý večer prosím o radu jaký vhodný nátěr použít na starou střešní krytinu azbezt (vlnitý formát desek.)Nyní takřka po letech zbylo asi 10%barvy (červené )na celé střeše.Předem děkuji Kohut.

(celý dotaz)

Střecha

24. ledna 2020: Je možné jako základ pod Renolast použít Hemmeriet kousek střechy koroduje Děkuji za odpověď P.Z

(celý dotaz)

Střecha

31. října 2019: Dobrý den, Prosím o radu jakou barvu vybrat na nátěr plechové střechy? Střecha je starší, povrch očištěny od rezi, někde zbytky původní barvy. Je to cca 200m2 nátěrové plochy. Dekuji...

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!