Dotaz: Stanovení korozního stupně agresivity.

Dobrý den,
jaký korozní stupeň agresivity bude mít ocelová konstrukce a potrubí v nadzemní kotelně. kotelna je umístěna v hale z ocelové konstrukce?
jaký typ nátěru zvolit?
kolik vrstev použít?

Stupeň korozní agresivity je dán podmínkami prostředí v které budu na konstrukci působit. klasifikací prostředí se zabývá  čsn en iso 12944-2, pravděpodobně se může jednat o vnitřní prostředí c3. zmíněná norma dále uvádí různé nátěrové systémy na ocelové konstrukce (vč. přípravy podkladu , od c3 včetně, otryskaný podklad !/, v různých provedeních (různé druhy nátěrových hmot, postupy  nátěrových systému vč. tlouštěk vrstev) s ohledem na předpokládanou životnost nátěru.

Na vaše dotazy odpovídá:

Richard Dener

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

Rošty

7. května 2020: Dobrý den, chci natřít černou matnou barvou 28 ks litinových roštů odvodňovacích žlabů, které mají rozměr 12x50 cm. Nové litinové rošty byly opatřeny jen základním černým nátěrem, který po pár...

(celý dotaz)

Rošt

28. dubna 2020: Dobry den a jsou tyto barvy vhodne pro styk s potravinami aby se mohla natrit i komora ze vnitr a popripade rost?

(celý dotaz)

Zrání

15. dubna 2020: Dobrý den, děkuji za informaci, jen bych chtěl požádat o upřesnění pojmu "dobře vyzrát", alespoň řádově o kolik dní by se mělo jednat po posledním nátěru? S pozdravem, Burda

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!