Dotaz: Plot

Dobrý den,

prosím Vás renovujeme smrkový plot cca.10 let starý natřený více vrstev Luxolem palisandr na kterém byl mech, který jsme již odstranili nátěrem modré skalice. Prosím Vás chceme ponechat stejně tmavě hnědý odstín je možné aplikovat napouštědlo na již natřený povrch zmíněným luxolem ke zvýšení vyšší ochrany dřeva a poté lazurolem v hnědém odstínu. Prosím Vás jaký je ideální postup renovace a jaké vaše výrobky použít. Již nechceme používat luxol, protože bohužel již není Český výrobek,ale patří do Holandského koncernu AkzoNobel. A chceme maximálně podpořit výhradně Českého výrobce.

Předem Děkuji

S přátelským pozdravem a přáním hezkého dne
LS

Dobrý den,

pokud je původní nátěr již strávený a povrch dřeva saje použijte napouštědlo S1033 Lazurol Impregnační základ. Pro další vrstvy je vhodný S1023 Lazurol Classic nebo S1035 Lazurol Topdekor, který obsahuje navíc vosky a tím výrazně omezuje nasákavost dřeva.

Na vaše dotazy odpovídá:

Pavel Janků

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

Chatka

19. února 2020: Dobrý den, mám novou zahradní chatku ze smrkového dřeva, tloušťka 45 mm, chci pouze vnitřní nátěr, který by se dal přetírat kdykoli po letech aniž bych musel brousit. Prostě aby...

(celý dotaz)

OSB

15. února 2020: Dobrý den.Mám interiér obložený OSB deskami, jaký mám zvolit a/nátěr, který zachová i částečně kresbu, b/nátěr, který zakryje kresbu.Děkuji vám,Christov.

(celý dotaz)

Schody

12. února 2020: Dobrý den, mám nové dřevěné schody ze smrku. Poraďte prosím nějakou barvu . Chci zachovat kresbu a zároveň se na nich "nepřerazit, díky Dan

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!