Dotaz: Okapy

Dobrý den,
potřebuji poradit s barvou okapů. Rádi bychom natřeli okapy a oplechování nové střechy. Plechy a jeden okap je na střeše jeden rok. Nyní potřebujeme , dokud nerozebereme lešení, natřít tyto PZplechy co nejkvalitnější barvou, neboť další nátěr s ohledem na těžko dostupná místa nebudeme moci jen tak opakovat.Z praxe vím, že všechno, co je x v jednom, je vždy vykoupeno slabinami a konečnou životností. Nebojím se tedy několikanásobného odmašťování, nebojím se vícesložkových barev, nebojím se primerů …a dalších vrstev, pokud to jen trochu přispěje k tomu aby okapy a oplechování vydrželo co nejdéle. Nespěchám. Konečný vrchní odstín by měl být v barvě antracitové RAR 7016.
Další okap je na rozdíl od ostatních po 5 letech na místech ve vnitř značně orezlý (vinou špatné volby vichrových spon-měděné, budou vyměněny za nerezové).
Děkuji za odpověď
Ondřej S.

Dobrý den,

použijte dvousložkovou polyuretanovou barvu Telpur S210, kterou si necháte namíchat do patřičného odstínu. Porezlý povrch zbavte minimálně nepřilnavé rzi, poté použijte U2161 Hostagrund Blokátor rzi a nejpozději do 48 naneste další nátěr.

Na vaše dotazy odpovídá:

Pavel Janků

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

Dural

15. ledna 2020: Dobrý den,kterou základní barvu by jste doporučily na letecký dural. jedná se o výrobu letadla ultra lihgt,materiál nové plechy z leteckého duralu. Děkuji za odpověď.

(celý dotaz)

Zábradlí

6. ledna 2020: Dobrý den, jakou matnou barvou je možné přetřít venkovní nerezové zábradlí na balkoně, aby nebylo tak nápadné? Děkuji za odpověď, Horáčková

(celý dotaz)

Poklop

22. prosince 2019: Dobrý den, nechal jsem si vyrobit poklop na studnu z nerezi. Studna je umístěna v trávě a nerez příliš"svítí". Potřeboval bych poklop natřít na zeleno barvou, která není zdravotně závadná,...

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!