Dotaz: Nátěr střechy kostela

Máme natírat střechu a věž kostela.požadavek je tmavě šedý odstín barvy(suchá břidlice),dlouholetá výdrž nátěru a bezproblémové nanášení štětkou.základní nátěr máme vyřešený(syntetika),ale je problém s výběrem vrchního nátěru.ideální by byl nějaký druh akrylátové barvy,kvůli dobré zpracovatelnosti štětkou,ale asi žádný nemá potřebnou výdrž i při dvou vrstvách.nanesená vrstva barvy by také neměla být příliš tvrdá,aby nepraskala-viz špatné zkušenosti z předchozích nátěrů.

K vašemu dotazu není možné solidní vyjádření, neuvádíte druh krytiny střechy, stav podkladu, očištění ( odrezení, odmaštění)  ani konkrétní druh použité základní barvy.pro informaci přikládám katalogové listy dvou kvalitních jednovrstvých  nátěrových hmot určených pro povrchové úpravy plechových krytin.

Na vaše dotazy odpovídá:

Richard Dener

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

Vlnité desky

10. února 2020: Dobrý večer prosím o radu jaký vhodný nátěr použít na starou střešní krytinu azbezt (vlnitý formát desek.)Nyní takřka po letech zbylo asi 10%barvy (červené )na celé střeše.Předem děkuji Kohut.

(celý dotaz)

Střecha

24. ledna 2020: Je možné jako základ pod Renolast použít Hemmeriet kousek střechy koroduje Děkuji za odpověď P.Z

(celý dotaz)

Střecha

31. října 2019: Dobrý den, Prosím o radu jakou barvu vybrat na nátěr plechové střechy? Střecha je starší, povrch očištěny od rezi, někde zbytky původní barvy. Je to cca 200m2 nátěrové plochy. Dekuji...

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!