Dotaz: Barva na zábradlí

V rámci opravy fasády vyměňujeme i zábradlí.

náš záměr je žárově pozinkované jäkly + hnědý komaxit.

dodavatel zábradlí (zámečnizká firma) mě od tohoto záměru zrazuje, prý zná několik případů kdy po letech komaxit na slunci popraská, a tedy ho zásadně nedoporučuje, protože už má reklamace. když to budu chtít, tak musím vzít na vědomí, že nátěr může časem popraskat, tím pádem to nemohu reklamovat.

prý se mu osvědčila jiná technologie, kdy se po žárovém pozinkování konstrukce ještě jednou ponoří do jiné lázně, které upraví povrch pro bezproblémový nátěr barvou, která pak vydrží desetiletí.

prosím o váš názor či radu.

děkuji a přeji hezký den.

I když naše společnost práškové barvy (komaxit) nevyrábí, nevidím jediný důvod, proč by při kvalitně (očištění podkladu, odstranění okuji ze svárů a pod.) provedené úpravě práškovou barvou mělo docházet k defektům. zkuste  problematiku konzultovat s výrobcem komaxitu , fa. akzo nobel coatings cz.

Na vaše dotazy odpovídá:

Richard Dener

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

Zlatý dub

20. listopadu 2020: potřebuji barvu zlaty dub na plech

(celý dotaz)

Zárubně

11. listopadu 2020: Dobrý den, bohužel jsem měl při natírání zárubní příliš hustou barvu a možná i nevhodný váleček, takže mi po uschnutí na nátěru zbyly nečistoty - viz- fotka (http://www.belariesobe.cz/vymalba.jpeg) Protože je...

(celý dotaz)

Trubky

2. listopadu 2020: Dobrý den, stačil by základ S2000 bílý?

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!