Dotaz: Barva na zábradlí

V rámci opravy fasády vyměňujeme i zábradlí.

náš záměr je žárově pozinkované jäkly + hnědý komaxit.

dodavatel zábradlí (zámečnizká firma) mě od tohoto záměru zrazuje, prý zná několik případů kdy po letech komaxit na slunci popraská, a tedy ho zásadně nedoporučuje, protože už má reklamace. když to budu chtít, tak musím vzít na vědomí, že nátěr může časem popraskat, tím pádem to nemohu reklamovat.

prý se mu osvědčila jiná technologie, kdy se po žárovém pozinkování konstrukce ještě jednou ponoří do jiné lázně, které upraví povrch pro bezproblémový nátěr barvou, která pak vydrží desetiletí.

prosím o váš názor či radu.

děkuji a přeji hezký den.

I když naše společnost práškové barvy (komaxit) nevyrábí, nevidím jediný důvod, proč by při kvalitně (očištění podkladu, odstranění okuji ze svárů a pod.) provedené úpravě práškovou barvou mělo docházet k defektům. zkuste  problematiku konzultovat s výrobcem komaxitu , fa. akzo nobel coatings cz.

Na vaše dotazy odpovídá:

Richard Dener

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

Rošty

7. května 2020: Dobrý den, chci natřít černou matnou barvou 28 ks litinových roštů odvodňovacích žlabů, které mají rozměr 12x50 cm. Nové litinové rošty byly opatřeny jen základním černým nátěrem, který po pár...

(celý dotaz)

Rošt

28. dubna 2020: Dobry den a jsou tyto barvy vhodne pro styk s potravinami aby se mohla natrit i komora ze vnitr a popripade rost?

(celý dotaz)

Zrání

15. dubna 2020: Dobrý den, děkuji za informaci, jen bych chtěl požádat o upřesnění pojmu "dobře vyzrát", alespoň řádově o kolik dní by se mělo jednat po posledním nátěru? S pozdravem, Burda

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!