Hledat
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
MENU

O nás

Výrobní zázemí a sortiment

Společnost nabízí ucelený sortiment nátěrových hmot, malířských barev a ředidel na jakýkoli podklad o pro jakékoli prostředí, a to v široké škále tradičních i netradičních odstínů. S ohledem na chemickou bázi je společnost předním českým specialistou na výrobu syntetických nátěrových hmot, zároveň jsou však v sortimentu zastoupeny i vodou ředitelné výrobky. Kromě finálních nátěrových hmot nachází řadu odběratelů také kvalitní produkce moderní varny syntetických pryskyřic jako základních surovin pro jejich výrobu.

Vývoj vlastních výrobků

V oblasti vývoje společnost disponuje špičkovým zázemím – kvalitně vybavenými laboratořemi a velmi zkušenými specialisty. Tyto na české poměry výjimečné kapacity jsou využívány a vysoce ceněny nejen z hlediska firemní schopnosti pravidelně uvádět na trh kvalitní novinky (např. Radbal Aqua, Formex Extra, Unikol a další), ale i ze strany externích profesionálních partnerů často žádajících různé testy, rady či jiné služby.

Obchodní činnost

Výrobky  charakteristickými barevnými vlnkami na obalu jsou k dostání jak v klasických prodejnách barev a laků po celé ČR a ve většině obchodních řetězcích, tak i ve vlastních firemních prodejnách v Praze – Hostivaři, ve Dvoře Králové, v Českých Budějovicích, v Karlových Varech a Ostravě. Regionálně je společnost přítomna na českém a slovenském trhu.
Prodávány jsou výrobky pro hobby i profi sektor, kde je samozřejmě poskytována profesionální a flexibilní podpora. Zákazníky společnosti jsou rovněž průmyslové společnosti poptávající speciální nátěrové hmoty pro různé účely. Na tomto poli dosahujeme v poslední době velkých úspěchů díky špičkovým nátěrovým systémům např. TECHNOS, který je speciálně určen na ochranu ocelových konstrukcí.

Tónovací centra

Společnost vychází vstříc rostoucímu počtu zákazníků poptávajících speciální odstín, druh a množství nátěrové hmoty instalací a zprovozněním nových tónovacích center ve vybraných prodejnách barev a laků v celé České republice (seznam je uveden na webové stránce www.bal.cz). Masivnost rozšíření sítě tónovacích center, pozorný výběr dodavatele potřebné techniky, špičková výrobní základna a profesionální přístup ke svým obchodním partnerům umožňují společnosti dosahovat vysokou kvalitu a zároveň nižší cenu takto připravených nátěrových hmot.

Marketingová podpora

Společnost klade velký důraz na efektivní marketing, který chápe jako čistě podpůrný prodejní nástroj a nikoli jako kreativní umění bez cíle. Rovněž se velmi snažíme, abychom našim zákazníkům vhodně podanými informacemi usnadnili volbu výrobku přímo na obchodním místě.

Internetový obchod

Společnost sází na internet jako alternativní prodejní a informační kanál, který má své místo po boku tradičních způsobů komunikace a prodeje. V červenci roku 2003 byla spuštěna nová obchodní aplikace umožňující objednat vybrané zboží přímo ve skladu společnosti. Tato možnost je přístupná všem obchodním partnerům bez ohledu na finanční hodnotu obchodovaného množství. Další podrobnosti o fungování této aplikace jsou k dispozici samozřejmě přímo na webové stránce www.balshop.cz.

Kvalita, bezpečnost a životní prostředí

Společnost si uvědomuje prioritní roli kvality výrobků, bezpečnosti pracovních procesů a nenahraditelnosti zdravého životního prostředí a ve své činnosti je k těmto atributům maximálně odpovědná. O tom, že na tomto poli se nedopouští přečinů či chyb svědčí řada úspěšně získaných či obhájených certifikátů a atestů včetně ISO 9001.

Lidské zdroje

Společnost si velmi váží svých více než 300 zaměstnanců a plně si uvědomuje, že právě oni jsou zdrojem jejích úspěchů. Každoročně jsou připravována školení zaměřená na technické, obchodní a komunikační dovednosti. Je kladen velký důraz na kvalitu pracovního prostředí a celkovou atmosféru podněcující týmovou práci, kreativitu a otevřenou komunikaci. O tom, že jsou v oblasti řízení lidských zdrojů dosahovány nemalé úspěchy svědčí nejen nízká fluktuace, ale i trvalý zájem kvalitních absolventů i zkušených odborníků o získání zaměstnání u nás.

Neziskové aktivity

Společnost si uvědomuje, že nelze myslet jen na ekonomickou prosperitu vlastní i obchodních partnerů, nýbrž je nutné věnovat pozornost a patřičné zdroje i neziskovým aktivitám. Tradičně a dlouhodobě je podporována řada sportovních mládežnických seskupení, zejména pak žákovský fotbal. Společnost rovněž organizuje a podporuje fotbalové turnaje, kde měří síly jak čeští fotbaloví internacionálové, tak i obchodní partneři a konkurenti.

Nekomerční partnerství

Společnost považuje strategická partnerství a členství v profesně zaměřených seskupeních za jednu z klíčových podmínek pro udržení a rozvoj špičkové mezinárodní úrovně svých výrobků a služeb. Namátkově lze jmenovat naše členství v Asociaci výrobců nátěrových hmot či v Cechu malířů a natěračů. Spolupracujeme rovněž s předními výzkumnými společnostmi (např. Synpo Pardubice) či vzdělávacími institucemi (např. Vysoká škola chemicko-technologická v Pardubicích).

Naše filosofie

Vše, co děláme, se snažíme dělat pozorně, kvalitně a ke spokojenosti našich zákazníků. Přijímáme ambiciózní výzvy a snažíme se být vždy o krok napřed před konkurencí. Jsme sebevědomí a věříme v náš úspěch nejen na česko – slovenském, nýbrž i na evropském trhu. Pro dosažení tohoto úspěchu jsme odhodláni tvrdě a vytrvale pracovat.

Proč si vybrat právě nás