Dotaz: Zrcadlo

Ochranný nátěr hrany a zadní strany zrcadla

Dobrý den,

můžete mi prosím poradit jaký čirý lak zvolit jako ochranný nátěr zadní strany zrcadla do koupelny?

Před mnoha lety jsem tento problém celkem úspěšně řešil přestěrkováním celé zadní strany zrcadla dvousložkovým epoxidovým lepidlem, které jsem přetáhl až na boční stranu. Ochrana fungovala a po celou dobu užívání (asi 20 let) na zrcadle nedošlo k odloupnutí nebo začernání zadní odrazné vrstvy.

Nerad bych však zbytečně experimentoval s epoxidovým lepidlem, pokud existuje jiný produkt pro tento účel vhodný nebo dokonce přímo určený. Čirý by měl být proto, aby nebylo přetažení na boční hranu viditelné.

Zároveň by mě také jajímalo, jaká lepidla poté mohu na přilepení zrcadla na stěnu použít. (Zvažuji přilepení lepící PUR pěnou nebo PUR lepidlem).

Díky moc za radu

s pozdravem

Pavel Znamenáček

Dobrý den,

na dotaz jsem již odpovídal 28.7., k lepení zrcadel můžete použít přímo pro tento účel vyráběná lepidla – dodává např. Den Braven, Soudal, Tytan a další firmy.

Na vaše dotazy odpovídá:

Pavel Janků

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

Odstraňovač

16. září 2019: Dobrý den, prosím o návrh vhodného odstraňovače starého nátěru epoxidové dvousložkové barvy Sincolor S 2321 /dvousložková epoxidová vrchní barva pro zhotovení vrchních nátěrů kovů, betonu/ z leštěné drátkobetonové podlahy. Děkuji...

(celý dotaz)

Poklop

16. září 2019: Dobrý den. Rád bych se zeptal, jakou barvu je možné použít na klasický hladký poklop studny a zda je možný béžový odstín. Děkuji.

(celý dotaz)

Tapety

16. září 2019: Dobrý den. Prosím Vás, jaké lepidlo použít na přilepení vliesové tapety na polystyren. Děkuji za odpověď. Eva Z.

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!

Proč budete u nás nakupovat rádi?


Najdete nás všude
Od vesnic po velká města

Unikátní produkty
V jiných drogeriích je nenajdete

Na nic si nehrajeme
Můžete k nám dorazit i v montérkách

Tónovací centra
Máme celou vlastní síť