Dotaz: Zrcadlo

Ochranný nátěr hrany a zadní strany zrcadla

Dobrý den,

můžete mi prosím poradit jaký čirý lak zvolit jako ochranný nátěr zadní strany zrcadla do koupelny?

Před mnoha lety jsem tento problém celkem úspěšně řešil přestěrkováním celé zadní strany zrcadla dvousložkovým epoxidovým lepidlem, které jsem přetáhl až na boční stranu. Ochrana fungovala a po celou dobu užívání (asi 20 let) na zrcadle nedošlo k odloupnutí nebo začernání zadní odrazné vrstvy.

Nerad bych však zbytečně experimentoval s epoxidovým lepidlem, pokud existuje jiný produkt pro tento účel vhodný nebo dokonce přímo určený. Čirý by měl být proto, aby nebylo přetažení na boční hranu viditelné.

Zároveň by mě také jajímalo, jaká lepidla poté mohu na přilepení zrcadla na stěnu použít. (Zvažuji přilepení lepící PUR pěnou nebo PUR lepidlem).

Díky moc za radu

s pozdravem

Pavel Znamenáček

Dobrý den,

na dotaz jsem již odpovídal 28.7., k lepení zrcadel můžete použít přímo pro tento účel vyráběná lepidla – dodává např. Den Braven, Soudal, Tytan a další firmy.

Na vaše dotazy odpovídá:

Pavel Janků

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

Suřík

23. ledna 2020: Dobrý den , jakém poměru bych měl namíchat suřík s fermeží pro základní nátěr kovových konstrukcí . S jakou fermeží- lněnou nebo napouštěcí??

(celý dotaz)

Páska

23. ledna 2020: Jak odstranit oboustrannou lepící pasku

(celý dotaz)

Korek

21. ledna 2020: Dobrý den. Mám v iterieru korkovou podlahu,ktera uz má nejleší za sebou,ale neni odřená,nebo zničená,jen původně nalakovaná a udržovaná leštidly.Jak mám prosím postupovat,když chci tuto podlahu natřít lesklou bílou barvou,...

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!

Proč si vybrat právě nás