Dotaz: Střecha

Dobrý den, na domě mám sedlovou střechu a v přední části je téměř plochá část krytá pozinkovým plechem. Jako nový pozink jsem střechu natřel před 35 lety základním nátěrem Plumbinol či Plumbinex a jako vrchní nátěr jsem použil syntetickou barvu Industrol. V průběhu let jsem ještě střechu n atřel snad syntetickou barvou (stříbrnou) na silniční svodidla. Jako poslední nátěr jsem asi před 5-6 lety použil barvu Hostagrund. Tento nátěr se však z velké části již oloupal. Byl bych vděčný za radu jakou kvaltní barvu použít a v jakém pracovním postupu nyní na nátěr střechy,aby přilnula k již použitým nátěrům ,když tyto více či méně na plechu drží. Odstraňovat staré nátěry se mi jeví jako velmi pracné a i nákladné. Za radu velmi děkuji. Zdeněk Bělohlávek.

Dobrý den,

přilnavost může ovlivňovat stříbrný nátěr, případně kvalita očištění povrchu před poslední vrstvou. Pokud možno omyjte plochu tlakovou vodou se saponátem, odstraní vše nepřilnavé a odmastí povrch. Případné jemné přebroušení zlepší ukotvení nátěru, následně pokud na střeše nejsou místa s holým plechem použijte S2177 Hostagrund Prim nebo S2013 Industrol.

Na vaše dotazy odpovídá:

Pavel Janků

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

Střecha 3

7. května 2020: A nedal by se použít odrezovač?

(celý dotaz)

Střecha 1

4. května 2020: Děkuji za odpověď, dá se místo blokátoru rzi použít základová antikorozní barva pragoprimer a poté natřít fest-b?

(celý dotaz)

Střecha

4. května 2020: Dobrý den, máme plechovou střechu na kúlně, která je asi z poloviny zkorodovaná, bude se na tuto střechu hodit tato barva? Děkuji za odpověď

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!

Proč si vybrat právě nás