Dotaz: Sokl

Dobrý den, máme 40 let natřený sokl na chodbě a schodišti do výšky asi 80 cm nevím jaká byla použita barva ,ale byl zároveň přelakován lodním lakem.Čím by se dal přetřít např. latex nebo syntetická barva ? .Z omítky nejde téměř sundat musela by se odstranit i celá omítka. Jěště bych se chtěla zeptat jak zapravit odříté nebo oprýskané místa na tom soklu.Děkuji.

Dobrý den,

výtluky, oprýskané místa zapravte tmelem a nechte jej vyschnout. Poté celý povrch odmastěte, místa kde již není původní nátěr napenetrujte zředěnou barvou. po zaschnutí penetrovaných míst naneste novou vrstvu emailu, nejlépe syntetického. V době, kdy byl sokl natíraný se používaly nejčastěji syntetické nebo olejové nátěry.

Na vaše dotazy odpovídá:

Pavel Janků

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

Malování

21. května 2019: Dobrý den , mám problém . Mám nátěr vodě odolné barvě . Bohužel nevím co to bylo za barvu . Tedy jaký tip barvy . Nastěhovala jsem a měli nátěr...

(celý dotaz)

Remal

20. května 2019: Dobrý den, zbyla mi nerozmíchané a nenačaté balení Remalu - po malovaní bytu. Jak dlouho vydrží? Děkuji za odpověď.

(celý dotaz)

Malování

18. května 2019: Dobrý den, nastěhovali jsme se do bytu, kde je v pokoji jedna stěna natřená šedou barvou a jedna růžovou - barva DULUX. Chceme přetřít na bílo, primalex stéká. Poradíte prosím...

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!

Proč budete u nás nakupovat rádi?


Najdete nás všude
Od vesnic po velká města

Unikátní produkty
V jiných drogeriích je nenajdete

Na nic si nehrajeme
Můžete k nám dorazit i v montérkách

Tónovací centra
Máme celou vlastní síť