Hledat
Obecné filtry
Pouze přesné shody
Hledat v názvu
Hledat v obsahu
Hledat v úryvku
MENU

Dotaz: Rošty

Dobrý den,
chci natřít černou matnou barvou 28 ks litinových roštů odvodňovacích žlabů, které mají rozměr 12×50 cm. Nové litinové rošty byly opatřeny jen základním černým nátěrem, který po pár deštivých dnech propouští oranžovou patinu, připomínající rez. Esteticky to nevypadá nejlíp, když je rošt u vstupu do nového domku.
Ptal jsem se výrobců litinového zahradního nábytku na možnosti barvení litiny a ti mi doporučili otryskání roštů, 2x nátěr epoxidovým základem (2X 60 mikronů) a 2x nátěr polyuretanovou barvou (2x 60 mikronů). V lakovně mi zase doporučili 1x nástřik epoxidovým základem a pak nástřik polyesterovou barvou.
Ve Vašich radách jsem se dočetl, že doporučujete nátěr litiny, která je vystavena venku nepříznivým klimatickým podmínkám, pomocí polyuretanové matné barvy Pragopur u 2160 (bez základní barvy, jeden nátěr) nebo epoxidové základní antikorozní barvy S 2300 Epolex a pak 2 nátěrů polyuretanové matné barvy Pragopur u 2065.
Chci se zeptat, zda obě Vaše varianty jsou kvalitativně rovnocenné a zda jsou vhodné pro moji aplikaci. Pokud ano, pak by pro mě byla jednodušší varianta s barvou u 2160.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

obě varianty jsou rovnocenné, spíše záleží na tloušťce nátěru, je třeba dosáhnou alespoň 120 µ DFT. Použít můžete Telpur S210 (základ i vrch v jednom), nebo S2300 + Telpur T300. (Pragopur se již nevyrábí).

Na vaše dotazy odpovídá:

Pavel Janků

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

Bedna

18. října 2021: Dobrý den, mám plech(starou počítačovou bednu) nastříkanou Zinko-hliníkovým sprejem. Můžu na tento použít polyuretanovou barvu 2v1 Telpur S200 nebo je lepší ji použít na holý kov? Děkuji Tomáš Šimeček

(celý dotaz)

Lak

11. října 2021: lak na barevne kovy

(celý dotaz)

MŘÍŽKY

17. září 2021: Dobrý den, potřebuji doporučit barvu na litinové mřížky odvodňovacích žlabů. Jsou velice exponované. Přejezd těžkých mechanizací v exteriéru. Děkuji za pomoc Dolejší

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!

Proč si vybrat právě nás