Dotaz: Rošty

Dobrý den,
chci natřít černou matnou barvou 28 ks litinových roštů odvodňovacích žlabů, které mají rozměr 12×50 cm. Nové litinové rošty byly opatřeny jen základním černým nátěrem, který po pár deštivých dnech propouští oranžovou patinu, připomínající rez. Esteticky to nevypadá nejlíp, když je rošt u vstupu do nového domku.
Ptal jsem se výrobců litinového zahradního nábytku na možnosti barvení litiny a ti mi doporučili otryskání roštů, 2x nátěr epoxidovým základem (2X 60 mikronů) a 2x nátěr polyuretanovou barvou (2x 60 mikronů). V lakovně mi zase doporučili 1x nástřik epoxidovým základem a pak nástřik polyesterovou barvou.
Ve Vašich radách jsem se dočetl, že doporučujete nátěr litiny, která je vystavena venku nepříznivým klimatickým podmínkám, pomocí polyuretanové matné barvy Pragopur u 2160 (bez základní barvy, jeden nátěr) nebo epoxidové základní antikorozní barvy S 2300 Epolex a pak 2 nátěrů polyuretanové matné barvy Pragopur u 2065.
Chci se zeptat, zda obě Vaše varianty jsou kvalitativně rovnocenné a zda jsou vhodné pro moji aplikaci. Pokud ano, pak by pro mě byla jednodušší varianta s barvou u 2160.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

obě varianty jsou rovnocenné, spíše záleží na tloušťce nátěru, je třeba dosáhnou alespoň 120 µ DFT. Použít můžete Telpur S210 (základ i vrch v jednom), nebo S2300 + Telpur T300. (Pragopur se již nevyrábí).

Na vaše dotazy odpovídá:

Pavel Janků

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

Rošty

7. května 2020: Dobrý den, chci natřít černou matnou barvou 28 ks litinových roštů odvodňovacích žlabů, které mají rozměr 12x50 cm. Nové litinové rošty byly opatřeny jen základním černým nátěrem, který po pár...

(celý dotaz)

Rošt

28. dubna 2020: Dobry den a jsou tyto barvy vhodne pro styk s potravinami aby se mohla natrit i komora ze vnitr a popripade rost?

(celý dotaz)

Zrání

15. dubna 2020: Dobrý den, děkuji za informaci, jen bych chtěl požádat o upřesnění pojmu "dobře vyzrát", alespoň řádově o kolik dní by se mělo jednat po posledním nátěru? S pozdravem, Burda

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!

Proč si vybrat právě nás