Dotaz: Okna

Dobrý den,
chci se zeptat na doplňující informaci k nátěru euro oken, která jsou z výroby natřena silnovrstvou lazurou. Okna chci znovu přetřít, ale přijde mi zbytečné sundavat kompletní náter i na místech, kde je v pořádku. Je možné postupovat následovně?
1. kompletně z venku okna přebrousit, ale jen tak aby na ně lépe chytnul nový nátěr (ale ne brousit až na dřevou)
2. místa, kde se lak loupe, nebo je dřevo poškozeno, tak přebrousit na dřevo, vykytovat, přebrousit
3. natřít silnovrstvou lazurou
Nechalo by se takto postupovat a nebo by jste doporučil něco jiného a nebo ještě ty místa poškozená, přebroušená a vykytovaná ještě před nátěrem silnovrstvou lazurou něčím napustit?
Děkuji za odpověď.
Milan Malík

Dobrý den,

při nátěru lazurou se vám nepodaří sjednotit odstín na místech, kde zůstal původní nátěr a na různě obroušených a vyspravovaných – výsledek bude flekatý. Pokud se dostanete na holé dřevo, měl by jste prvně použít napouštědlo, poté vyspravení tmelem a následně poté nátěr.

Na vaše dotazy odpovídá:

Pavel Janků

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

Okna

10. ledna 2020: Dobry den,prosím loni jsme nechali natřít Eurookna firmou ,ted přes zimu se opět barva nafukuje a bude se loupat nevíte prosím příčinu ,poradit Děkuji M.

(celý dotaz)

Chata

23. prosince 2019: Dobrý den, máme dřevěnou chatu, kterou předchozí majitel natíral vyjetým olejem. Nyní bych ji chtěl natřít, ale nevím, co použít. Děkuji za radu.

(celý dotaz)

Podlaha

21. prosince 2019: Dobrý den,chtěl bych se zeptat, mám novou dřevěnou podlahu na chalupě z měkého dřeva a chtěl bych od vás poradiť ohledne ztmavení podlahy a pak přelakování. Lze na ztmaveni podlahy...

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!

Proč si vybrat právě nás