Dotaz: Okapy

Dobrý den,
potřebuji poradit s barvou okapů. Rádi bychom natřeli okapy a oplechování nové střechy. Plechy a jeden okap je na střeše jeden rok. Nyní potřebujeme , dokud nerozebereme lešení, natřít tyto PZplechy co nejkvalitnější barvou, neboť další nátěr s ohledem na těžko dostupná místa nebudeme moci jen tak opakovat.Z praxe vím, že všechno, co je x v jednom, je vždy vykoupeno slabinami a konečnou životností. Nebojím se tedy několikanásobného odmašťování, nebojím se vícesložkových barev, nebojím se primerů …a dalších vrstev, pokud to jen trochu přispěje k tomu aby okapy a oplechování vydrželo co nejdéle. Nespěchám. Konečný vrchní odstín by měl být v barvě antracitové RAR 7016.
Další okap je na rozdíl od ostatních po 5 letech na místech ve vnitř značně orezlý (vinou špatné volby vichrových spon-měděné, budou vyměněny za nerezové).
Děkuji za odpověď
Ondřej S.

Dobrý den,

použijte dvousložkovou polyuretanovou barvu Telpur S210, kterou si necháte namíchat do patřičného odstínu. Porezlý povrch zbavte minimálně nepřilnavé rzi, poté použijte U2161 Hostagrund Blokátor rzi a nejpozději do 48 naneste další nátěr.

Na vaše dotazy odpovídá:

Pavel Janků

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

Fest B

11. května 2020: Pardon že se ještě ptám, ale jaký se rozdíl mezi normálním fest b a fest b samozakladujicí

(celý dotaz)

Parapet

4. května 2020: Je potřeba 10 let starý titanzinkový parapet zbrousit před natřením? Děkuji za odpověď. VM

(celý dotaz)

Lak na železo

28. dubna 2020: Dobrý den, potřeboval bych doporučit lak na železo čirý..

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!

Proč si vybrat právě nás