Dotaz: Sloup

Dobrý den, na stavbě máme použitý ocelový sloup jako podporu při rohovém okně. Sloup byl již před montáží během hrubé stavby nastříkán práškovou bílou barvou, protože vzdálenost od okna je ze dvou stran cca 10 cm, tudíž zdálo se nám vhodnější dát povrchovou úpravu předem.
Kotvení sloupu je ze spodní strany od betonu odděleno hydroizolací.
Po roce před dokončováním stavby se vyskytly ve spodní části malé rezavé tečky a je vidět, že postupně prostupujou vrstvou práškové barvy.
Rozhodli jsme se, že povrch sloupu opravíme na své náklady, protože bude v interiéru přiznán.
Poškození povrchu v dolní části i nepoškozenou část bych probrousil brusnou houbou, následně dal nějaký typ základního nátěru a pak dvě vrstvy nějakého povrchového vodou ředitelného nebo syntetického nátěru, ale chtěl bych poradit značku nebo typ nátěru. Nebo rovnou bez základního nátěru?
Hledám nějaký typ bíleho lesklého nátěru, který uzavře rez a bude mít dostatečné antikorozní vlastnosti, aby se po krátké době neopakovala situace s poškozenou horní pohledovou vrstvou.
Je možné, že prášková barva nebyla nanesená správně, ale nejsem odborník.
Co je určitou zvláštností je, že řez se začala ukazovat na té straně sloupu, který je během dne převážně vystavena přímému slunečnímu záření. Přikládám odkaz na fotografii.
http://www.imageworld.sk/images/ihnzs6t8801si0pwwcff.jpg

Dobrý den,

po obroušení odprýskávajícího povrchu lze použít U2161 Hostagrun Blokátor rzi, který zafixuje rez. Následně je možné použít syntetický základ – vrchní email S2013, další možnost je použít dvousložkový lesklý polyuretan Telpur T300.

Na vaše dotazy odpovídá:

Pavel Janků

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

Lak

7. února 2019: Dobry den, shanime bezbarvy lak na mosazne trnože u baru, ktery jednak osetri mosaz proti oxidaci a dale ji ochrani proti oderu. Dekuji za pomoc Andrle

(celý dotaz)

Tmel

24. ledna 2019: Dobrý den, renovuji plechy na motorce.Plechy jsou kompletně zbaveny barvy,zůstal jen surový plech.Než začnu nanášet finální barvu,tak se chci zeptat čim mám plechy nasříkat,jako podkl

(celý dotaz)

Nástřik stroje

16. ledna 2019: Dobrý den. Poprosil bych Vás o radu. Nemám vůbec šanci se v dnešní nabídce barev zorientovat. Potřebuji obnovit nátěr zem. stroje, jehož původní nátěr byl patrně proveden buď klasick

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!

Proč budete u nás nakupovat rádi?


Najdete nás všude
Od vesnic po velká města

Unikátní produkty
V jiných drogeriích je nenajdete

Na nic si nehrajeme
Můžete k nám dorazit i v montérkách

Tónovací centra
Máme celou vlastní síť