Dotaz: Nátěr rámu starého nákladního automobilu

Opravuji starý nákladní automobil a pro ošetření odstrojené zkorodované části rámu jsem si navrhl následující postup (po důkladném očištění povrchu od zbytků barvy a rzi):
1. Bezoplachový odrezovač na bázi kyseliny fosforečné (nedokážu odstranit 100% rzi, zejména z důlků)
2. Hostagrund blokátor rzi
3. Epolex S 2300
4. Telpur T 300

Měl bych k tomu následující dotazy:
a) Kroky „Hostagrund – Telpur“ víceméně čerpají z doporučení z poradny na vašich stránkách, nicméně ten odrezovač jsem tam moc nenašel. Není použití tohoto odrezovače z nesmysl (nevím, jestli ten Hostagrund třeba nedělá chemicky totéž)?
b) Je Hostagrund Blokátor rzi kompatibilní se zmíněným bezoplachovým odrezovačem? Případně není přece jenom v něčem přínosné povrch před tím Hostragrundem po použití odrezovače opláchnout, i když se to oficiálně nemusí?
c) U Hostagrund Blokátoru rzi se uvádí, že aplikaci další nátěrové hmoty musí předcházet přestávka v závislosti na podmínkách 2 až max. 24h. Těch „max. 24h“ je myšleno jako „za 24h je jisté, že je nátěr způsobilý k přetírání“ nebo „další vrstva by měla následovat ne déle než za 24h“?
d) Podobný dotaz na technologickou přestávku mezi Epolex základ profi S2300 a Telpur T300 – liší se nějak, jestli provedu nátěr vrchní hmotou na základ po dejme tomu 48h a nebo po týdnu?
e) Obsahuje „Epolex základ profi S 2300“ v sobě nějaké složky, které chemicky zpomalují korozi (něco jako zinkofosfát, co se používá u alkydových základů) nebo pouze hermetizuje povrch?

Děkuji, s pozdravem
J. Přech

Dobrý den,

po očištění bych použil základní barvu a pak vrchní.

U blokátoru rzi se nedoporučuje provádět další nátěr více jak po 24 hod. Mohlo by dojít ke špatnému přilnutí základní barvy.

Epoxidová základní barva obsahuje inhibitor koroze tzn. chemický působí antikorozně a dále vytváří bariéru, která také působí proti korozi. Technologické přestávky mezi jednotlivými nátěry. Postupujte podle technických listů. Naleznete na www.bal.cz

 

 

S pozdravem

Na vaše dotazy odpovídá:

Pavel Janků

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

Dural

15. ledna 2020: Dobrý den,kterou základní barvu by jste doporučily na letecký dural. jedná se o výrobu letadla ultra lihgt,materiál nové plechy z leteckého duralu. Děkuji za odpověď.

(celý dotaz)

Zábradlí

6. ledna 2020: Dobrý den, jakou matnou barvou je možné přetřít venkovní nerezové zábradlí na balkoně, aby nebylo tak nápadné? Děkuji za odpověď, Horáčková

(celý dotaz)

Poklop

22. prosince 2019: Dobrý den, nechal jsem si vyrobit poklop na studnu z nerezi. Studna je umístěna v trávě a nerez příliš"svítí". Potřeboval bych poklop natřít na zeleno barvou, která není zdravotně závadná,...

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!

Proč si vybrat právě nás