Dotaz: Nátěr rámu starého nákladního automobilu

Opravuji starý nákladní automobil a pro ošetření odstrojené zkorodované části rámu jsem si navrhl následující postup (po důkladném očištění povrchu od zbytků barvy a rzi):
1. Bezoplachový odrezovač na bázi kyseliny fosforečné (nedokážu odstranit 100% rzi, zejména z důlků)
2. Hostagrund blokátor rzi
3. Epolex S 2300
4. Telpur T 300

Měl bych k tomu následující dotazy:
a) Kroky „Hostagrund – Telpur“ víceméně čerpají z doporučení z poradny na vašich stránkách, nicméně ten odrezovač jsem tam moc nenašel. Není použití tohoto odrezovače z nesmysl (nevím, jestli ten Hostagrund třeba nedělá chemicky totéž)?
b) Je Hostagrund Blokátor rzi kompatibilní se zmíněným bezoplachovým odrezovačem? Případně není přece jenom v něčem přínosné povrch před tím Hostragrundem po použití odrezovače opláchnout, i když se to oficiálně nemusí?
c) U Hostagrund Blokátoru rzi se uvádí, že aplikaci další nátěrové hmoty musí předcházet přestávka v závislosti na podmínkách 2 až max. 24h. Těch „max. 24h“ je myšleno jako „za 24h je jisté, že je nátěr způsobilý k přetírání“ nebo „další vrstva by měla následovat ne déle než za 24h“?
d) Podobný dotaz na technologickou přestávku mezi Epolex základ profi S2300 a Telpur T300 – liší se nějak, jestli provedu nátěr vrchní hmotou na základ po dejme tomu 48h a nebo po týdnu?
e) Obsahuje „Epolex základ profi S 2300“ v sobě nějaké složky, které chemicky zpomalují korozi (něco jako zinkofosfát, co se používá u alkydových základů) nebo pouze hermetizuje povrch?

Děkuji, s pozdravem
J. Přech

Dobrý den,

po očištění bych použil základní barvu a pak vrchní.

U blokátoru rzi se nedoporučuje provádět další nátěr více jak po 24 hod. Mohlo by dojít ke špatnému přilnutí základní barvy.

Epoxidová základní barva obsahuje inhibitor koroze tzn. chemický působí antikorozně a dále vytváří bariéru, která také působí proti korozi. Technologické přestávky mezi jednotlivými nátěry. Postupujte podle technických listů. Naleznete na www.bal.cz

 

 

S pozdravem

Na vaše dotazy odpovídá:

Pavel Janků

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

Formex

18. října 2019: Nitrobarva na formex Po nanesení nitrobarvy ve spreji na vyzrálý formex se objevily trhliny ve vrchní vrstvě, stane se to pokaždé při této kombinaci. Acetonem se pak při odtraňování nitrobarvy...

(celý dotaz)

Zábradlí

18. října 2019: Dobrý den,chtěla bych doma přetřít schodišťové zábradlí na černou barvu aby to vypadalo jako kované,jakou barvu prosím použit,dekuji

(celý dotaz)

Měď

18. října 2019: Dobry den, prosim o radu ohledne vylesteni a nalakovani medeneho predmetu, aby byl ochranen proti oxidaci. Spis hledam doporuceni kdo by zrealizoval. Praha Predem dekuji

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!

Proč budete u nás nakupovat rádi?


Najdete nás všude
Od vesnic po velká města

Unikátní produkty
V jiných drogeriích je nenajdete

Na nic si nehrajeme
Můžete k nám dorazit i v montérkách

Tónovací centra
Máme celou vlastní síť