Hledat
Obecné filtry
Pouze přesné shody
Hledat v názvu
Hledat v obsahu
Hledat v úryvku
MENU

Dotaz: MDF

Dobrý den, poprosil bych o radu jakou skladbu nátěru použít pro frézované reliéfy na MDF deskách. Jde o dekorace, není nutná žádná otěruvzdornost apod. Postup bych si představoval nejdříve impregnační nátěr, pak základovka (bílá) a pak ruční malba štetcem. Důležité je aby po “základovce” šlo nanášet akrylové malířské barvy. Našel jsem zde v odpovědích, že doporučujete jako penetraci s1023 lazurolem classic, a poté základní barva s2070, nevím ale zda potom na tuto skladbu mohu nanášet akrylové barvy (lazurol = olej, s2070=syntetika)? Děkuji za odpověď případnou radu.

Dobrý den,

můžete použít v dotazu zmíněné materiály nebo vodou ředitelnou variantu (V1314 Lazurol Aqua napouštědlo + V2070 Bakrylex Primer). Syntetiku musíte nechat dobře proschnout před akrylovými barvami, u vodou ředitelné varianty nejspíše dojde k mírnému nabobtnání povrchových vlákem MDF desky.

Na vaše dotazy odpovídá:

Pavel Janků

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

MDF

2. září 2021: Dobrý den, poprosil bych o radu jakou skladbu nátěru použít pro frézované reliéfy na MDF deskách. Jde o dekorace, není nutná žádná otěruvzdornost apod. Postup bych si představoval nejdříve impregnační...

(celý dotaz)

Krov

4. srpna 2021: Dobrý den, potřeboval bych natírat přiznané dřevěné krokvy kombinací impregnace a laku, potřeboval bych ale náčíní do výšek - stačí váleček a teleskopická tyč? Jaký druh válečku? Máte i něco,...

(celý dotaz)

Akrylová barva

26. července 2021: Dobrý den, potřela jsem nekolik stromů akrylovou barvou s fosforeskující účinkem. Lze barvu nějak ze stromu odstranit? Děkuji.

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!

Proč si vybrat právě nás