Dotaz: Jímka

Dobrý den,
prosím o radu, čím natřít z vnitřní strany jímku na dešťovou vodu(na zalévání záhonků). Jímka je z betonových skruží. Původně to měla být studna, ale pak si to rodiče rozmyslely pro velkou hloubku, která by se musela kopat. Tak to zůstalo u dvou metrových skruží zapuštěných do hloubky cca 1,8 m. Jímka má betonové dno. Jakmile se do jímky nachytá z okapu dešťovka, tak tam vydrží zhruba 3÷5 dnů a pak se vsákne do okolní země. Zkoušel jsem to před zhruba 12 lety natřít vodním sklem, neúspěšně. Mohl byste mě poradit, čím to natřít, aby voda zůstávala v jímce? Skruže nejsou od venkovní zeminy nijak izolované, takže určitá vlhkost v betonu je. Jímka je naprosto pázdná bez vody. Uvažoval jsem, že bych použil Bisil, ale váhám jeli to správná volba. Mohl byste mě, prosím, poradit ne příliš složité řešení?
Děkuji moc.
S pozdravem S. Kadlčík

Dobrý den,

nátěr barvou nebude nejspíše dostačovat na utěsnění spáry mezi samotnými skružemi nebo dnem. Zkuste použít “hydroizolační stěrku”, tyto materiály se nanáší v silnějších vrstvách (cca 2 mm) a jsou schopny překlenout praskliny, spáry atd.

Na vaše dotazy odpovídá:

Pavel Janků

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

Garáž

13. září 2019: Dobrý den. Potřebuji poradit jakou barvu můžu použít na podlahu garáže která je vylita cementovou štěrku UZIN NC 196. Děkuji za odpověď

(celý dotaz)

BETON

13. září 2019: Dobrý den. Chci natírat nový beton v garáži barvou Betex 2v1, ale před tímto potřebuji opravit mírně vydrolená místa, nějakou stěrkou. Viděl jsem video z receptáře, kdy pán radí trhliny...

(celý dotaz)

Podlaha

10. září 2019: Dobrý den, jaká barva na beton by byla nejvhodnější na podlahu do kuchyně?. Jde mě o to aby neklouzala, byla zdravotně nezávadná a dala se dobře uklízet. Díky za odpověď.

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!

Proč budete u nás nakupovat rádi?


Najdete nás všude
Od vesnic po velká města

Unikátní produkty
V jiných drogeriích je nenajdete

Na nic si nehrajeme
Můžete k nám dorazit i v montérkách

Tónovací centra
Máme celou vlastní síť