Dotaz: Fleky

Dobrý den, prosím o radu, máme v bytě udělané nové štuky potom bileno vápnem,pak Primalexem plus. Na zdích se objevily fleky jako od cakancu, v obchodě nám poradili použit hloubkovou penetraci po použití fleky ještě zežloutly.Je možné že by to mohlo být od toho že se první dělal stěny pak strop který se penetroval a pokapali se stěny? Nevíme už čím by to mohlo být! Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

dle popisu jde nejspíše o cákance penetrace, tyto pokud nejsou ihned setřeny a nechají se zaschnout vytvoří na omítce místečka se změněnou strukturou povrchu a savostí, to pak další nanesená barva prokreslí. Tyto lhladné plošky je třeba opatrně zbrousit a nenarušit okolí, poté celý povrch napenetrovat, nechat dobře proschnout a nanést novou malířskou barvu. Vhodný je např. Remal Struktura, který vytváří jemně zrnitou plochu  podobnou štuku.

Na vaše dotazy odpovídá:

Pavel Janků

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

Linkrusta

26. února 2020: Dobrý den, potřebuji poradit co natřít na zeď zhruba do výšky 1,2 metru. Máme doma na chodbě dva velké hafany a v blátivém počasí je to opravdu masakr. Malovat bysme...

(celý dotaz)

Požár

26. února 2020: Dobrý den Měl jsem v domě požár v kuchyni. Ta bude sanovaná tak že bude odstraněna omítka a znova omítnuta. Nábytek je již odstraněn. Chodba je začouzená a ostatní místnosti...

(celý dotaz)

Remal protiplísňový

26. února 2020: Dobrý den,chtěl bych se zeptat.Když si koupím barvu Remal protiplísňový mohu si ho sám obarvit nějakou barvou a popřípadě jakou.Děkuji za odpověď.

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!

Proč si vybrat právě nás