Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
MENU

Dotaz: Domek

Dobrý den
Postavil jsem dětem z palubek malý domeček a natřel ho ve 2 vrstvách lazurou Topdecor S1035 (T021 ořech). Moc se nám líbí.
Letos budeme stavět pergolu a chceme na ni použít to samé. Jen mě napadlo, co se stane s domečkem za několik let. Bude se nátěr loupat a bude nutné ho oškrábat??? (nevím jak bych škrábal drážky palubek, aby to pak nebylo flekaté)
Výrobce doporučuje natírat ve 3 vrstvách a tak si říkám, že když pergolu natřu důkladně 3x, bude to už velká vrstva. Po letech to přetřu, což budou další vrstvy navíc a pokud se začne nátěr třeba za 10 let loupat, není lepší použít něco, co se neloupe, třeba nějaký olej a pergolu vždy po pár letech jednoduše preventivně přetřít olejem a vyhnu se horkovzdušné pistoli a škrábání.
Prostě bych častěji jednoduše natíral, místo abych pracně oloupanou lazuru škrábal, pak přebrušoval a byl z celé pergoly nešťastný.
Co byste mi doporučili?
Moc děkuji za radu

Dobrý den,

k renovaci pak postačí  nanést novou vrstvičku po očištění povrchu od prachu a jiných nečistot, případně po lehkém přebroušení povrchu.  Nátěrový postup je takový: 1 x napouštědlo S1033 Lazurol Impregnační základ, 2-3 vrstvy lazurou – nanáší se tenké vrstvy, případné nevsáklé přebytky se po pár minutách setřou suchým štětcem – nevzniká vrstva, která by se loupala. Pokud chcete použít oleje, počítejte s nutností každoroční údržby.

Na vaše dotazy odpovídá:

Pavel Janků

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

Ohrádka

6. dubna 2021: Dobrý den, chtěla bych natřít dřevo, ze kterého bych vytvořila ohrádku na zeleninu. Mohli byste mi prosím poradit, jaký nátěr na to bude nejvhodnější, aby nedošlo ke kontaminaci zeleniny? Děkuji...

(celý dotaz)

Domek

2. března 2021: Dobrý den Postavil jsem dětem z palubek malý domeček a natřel ho ve 2 vrstvách lazurou Topdecor S1035 (T021 ořech). Moc se nám líbí. Letos budeme stavět pergolu a chceme...

(celý dotaz)

Lak

2. března 2021: Dobrý den, chtěl bych se zeptat který lak na dřevo by jste doporučili na plochu, která přijde přímo do kontaktu s potravinami a zároveň aby vydržel mytí chem. čisticími přípravky....

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!

Proč si vybrat právě nás