Hledat
Obecné filtry
Pouze přesné shody
Hledat v názvu
Hledat v obsahu
Hledat v úryvku
MENU

Dotaz: Domek

Dobrý den
Postavil jsem dětem z palubek malý domeček a natřel ho ve 2 vrstvách lazurou Topdecor S1035 (T021 ořech). Moc se nám líbí.
Letos budeme stavět pergolu a chceme na ni použít to samé. Jen mě napadlo, co se stane s domečkem za několik let. Bude se nátěr loupat a bude nutné ho oškrábat??? (nevím jak bych škrábal drážky palubek, aby to pak nebylo flekaté)
Výrobce doporučuje natírat ve 3 vrstvách a tak si říkám, že když pergolu natřu důkladně 3x, bude to už velká vrstva. Po letech to přetřu, což budou další vrstvy navíc a pokud se začne nátěr třeba za 10 let loupat, není lepší použít něco, co se neloupe, třeba nějaký olej a pergolu vždy po pár letech jednoduše preventivně přetřít olejem a vyhnu se horkovzdušné pistoli a škrábání.
Prostě bych častěji jednoduše natíral, místo abych pracně oloupanou lazuru škrábal, pak přebrušoval a byl z celé pergoly nešťastný.
Co byste mi doporučili?
Moc děkuji za radu

Dobrý den,

k renovaci pak postačí  nanést novou vrstvičku po očištění povrchu od prachu a jiných nečistot, případně po lehkém přebroušení povrchu.  Nátěrový postup je takový: 1 x napouštědlo S1033 Lazurol Impregnační základ, 2-3 vrstvy lazurou – nanáší se tenké vrstvy, případné nevsáklé přebytky se po pár minutách setřou suchým štětcem – nevzniká vrstva, která by se loupala. Pokud chcete použít oleje, počítejte s nutností každoroční údržby.

Na vaše dotazy odpovídá:

Pavel Janků

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

Sauna

20. září 2021: Nátěr osb desek (podlaha) v interieru jako podlaha v finské sauně. Dobrý den, jaký nátěr použít na nátěr podlahy z osb desek (lakovanych), tak abych vytvořil jednolitou podlahu i včetně...

(celý dotaz)

MDF

2. září 2021: Dobrý den, poprosil bych o radu jakou skladbu nátěru použít pro frézované reliéfy na MDF deskách. Jde o dekorace, není nutná žádná otěruvzdornost apod. Postup bych si představoval nejdříve impregnační...

(celý dotaz)

Krov

4. srpna 2021: Dobrý den, potřeboval bych natírat přiznané dřevěné krokvy kombinací impregnace a laku, potřeboval bych ale náčíní do výšek - stačí váleček a teleskopická tyč? Jaký druh válečku? Máte i něco,...

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!

Proč si vybrat právě nás