Hledat
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt
MENU

Dotaz: Chata

Dobrý den,
pustila jsem se do renovace dřevěného venkovního opláštění z palubek na staré chatě. Původně byly palubky napuštěny fermeží (už před 50 ti lety) a na ni použita hnědá fermežová barva. Časem se bohužel chata přetírala vším možným, podle toho, co nám kdo doporučil. Část nátěru na chatě se značně loupe. Hodlám tedy nátěr odstranit opalovací pistolí a pak bruskou. Stejně se ale pravděpodobně nedostanu na čisté dřevo, pouze na vrstvu napuštěnou fermeží.
Mám na Vás několik dotazů:
Hraje napuštění dřeva fermeží i po 50 letech roli? Je funkční? Bylo by ho dobré obnovit jako základ pro následný lak / fermežovou barvu?
Jaký nátěr na dřevo se základním nátěrem z fermeže byste doporučil? Je lepší fermežová barva či nějaká tenkovrstvý lazurovací lak (Lazurol)?
Anebo nátěr fermeží již po tak dlouhé době nehraje roli a mohu na dřevo použít rovnou lazuru, která se vsákne do dřeva?

Mockrát děkuji za odpovědi.
S pozdravem,
Magdalena Smetanová

Dobrý den,

pokud se dostanete na holé dřevo proveďte znovu napuštění S1023 Lazurolem Classic nebo O1000 Frmeží napouštěcí, po minimálně 24 hodinách naneste základní nátěr S2060 a náeledně vrchní email např. S2013 Industrol. Lazuru můžete použít také, ale jen pokud se podaří dočistit dřevo od všech zbytků původních nátěrů,  nejlépe je použít S1035 Lazurol Topdekor.

Na vaše dotazy odpovídá:

Pavel Janků

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

Lodní lak

10. srpna 2022: Jak dlouho usychá lesk

(celý dotaz)

Schody

3. srpna 2022: Dobrý den, co by jste mi doporučili dát na tento základ pro venkovní schody. Nebo je lepší základní impregnace? Předem děkuji za informaci Jindřich Rusek 608909074

(celý dotaz)

Spárovka

25. července 2022: Dobrý den, chystám se do stavby knihovny z dubové spárovky. Mohli byste mi prosím doporučit vhodný ochranný nátěr na tento materiál? Ideálně asi nějaký bezbarvý lak, ale nerad bych sáhl...

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!

Proč si vybrat právě nás