Dotaz: Brána

Dobrý den,
na nové pozinkované bráně se po prvním dešti objevily rezavé body/tečky. Mám obavy, že je pozink nekvalitní, nebo poškozený manipulací. Na místě montážníci řezali i sloupky na míru a řez přestříkali zinkovým sprejem. Dokonce je místy po pozinkování broušeno a přestříkáno s vysvětlením, že po zinkování to v některých místech bylo hrubé. Mám obavy, že postupem času, se rez objeví daleko více. Chtěl jsem aby konstrukce stárla stejně, ale pokud to je někde poopravené sprejem, bude to vidět ještě více. Je jediným řešením celou bránu nastříkat?
Děkuji za odpověď, Pavel.

Dobrý den,

nelze takto posoudit kvalitu pozinkování nebo míru poškození, dle popisu bude nestejnoměrná ochranná vrstva v různých místech, které pak budou různě stárnout. Nejlépe by bylo nanést další nátěr, který povrch sjednotí (Hostagrund Zinex, Telpur S210)

Na vaše dotazy odpovídá:

Pavel Janků

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

Zábradlí

21. ledna 2020: Dobrý den, prosím Vás natřel jsem zábradlí hnědým Balakrylem a navrch jsem dal asi špatný lak, páč se na slunci vyloupal a tam kam slunce nesvítí tam je to ok....

(celý dotaz)

Udírna

15. ledna 2020: Dobry den muj dotaz zni kdyz delam drevenou udirnu ktera Bude Stat na kovovem podsravci ktery Bude cely dokola oplechovan a Tom podsravci v Tom plechu Bude kourovod ktery povede...

(celý dotaz)

Lak

2. ledna 2020: Dobrý den Já bych zase potřeboval ochranný lak na měď aby časem neoxidovala a lak s ní nijak nereagoval. Moc děkuji za podporu.

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!

Proč si vybrat právě nás