Dotaz: Brána

Dobrý den,
na nové pozinkované bráně se po prvním dešti objevily rezavé body/tečky. Mám obavy, že je pozink nekvalitní, nebo poškozený manipulací. Na místě montážníci řezali i sloupky na míru a řez přestříkali zinkovým sprejem. Dokonce je místy po pozinkování broušeno a přestříkáno s vysvětlením, že po zinkování to v některých místech bylo hrubé. Mám obavy, že postupem času, se rez objeví daleko více. Chtěl jsem aby konstrukce stárla stejně, ale pokud to je někde poopravené sprejem, bude to vidět ještě více. Je jediným řešením celou bránu nastříkat?
Děkuji za odpověď, Pavel.

Dobrý den,

nelze takto posoudit kvalitu pozinkování nebo míru poškození, dle popisu bude nestejnoměrná ochranná vrstva v různých místech, které pak budou různě stárnout. Nejlépe by bylo nanést další nátěr, který povrch sjednotí (Hostagrund Zinex, Telpur S210)

Na vaše dotazy odpovídá:

Pavel Janků

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

Chemická odolnost

18. října 2019: DD. Jakou barvu aplikovat na železo v prostředí NaOH? Např. prostory pro údržbu a nabíjení leteckých baterií.

(celý dotaz)

Schodiště

14. října 2019: Dobrý den, přemýšlím nad výrobou vnitřního železného schodiště do bazénu. Je nějaká barva, která by zvládla ochránit kov před účiny chlorované vody? Pokud ano, je lepší barvu použít přímo na...

(celý dotaz)

Formex

11. října 2019: Dobrý den základní barvu FORMEX S2003 po týdnu od nanesení je možné smýt ředidlem S6005. Je toto v pořádku? Také se stalo, že po nanesení vrchní barvy TELKYD T300 na...

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!

Proč budete u nás nakupovat rádi?


Najdete nás všude
Od vesnic po velká města

Unikátní produkty
V jiných drogeriích je nenajdete

Na nic si nehrajeme
Můžete k nám dorazit i v montérkách

Tónovací centra
Máme celou vlastní síť