Hledat
Obecné filtry
Pouze přesné shody
Hledat v názvu
Hledat v obsahu
Hledat v úryvku
MENU

Dotaz: Barva na starou dřevěnou loď

BARVY A LAKY HOSTIVAŘ
Vážení,
potřebuji natřít starou památeční dřevěnou závodní kánoe z doby cca 1940. Domnívám se, že se tehdy jiné laky než olejové nepoužívaly, ale nyní se prý už dva roky nevyrábí.

1) Prosím o sdělení, jak sehnat olejový nebo fermežový lodní lak (radši netransparentní) barvy jasně červené.

2) Nevím, jak opravit prasklé puchýře (díry) v obšívce, což je tenké plátno napuštěné barvou. Nevím ale, jaké plátno se používalo.

Děkuji za pochopení

Jiří K.
tel.724163863

Obšívka není tenké plátno pod nátěrem, ale denké dřevo viditelné z vnitřku lodi. Na dřevěnou “obšívku” se následně do nátěru fermežovou nebo olejovou barvou lepilo lněné , hrubší plátno které se následně natíralo emailem. Závodní lodě nebyly potažena plátnem (zejména z důvodu váhy), ale byly zhotoveny z dřevěné dýhy lakované bezbarvým lakem. Olejové lodní laky (dříve O1109) nebo olejové emaily ( dříve O2117 a O2118) se již nevyrábějí, možná v omezeném množství ještě vyrábí fa. Chemolak (www.chemolak.sk). V souzčasné době vyrábíme lodní lak S1119 Lazurol lodní lak, pro barevný obnoviovací nátěr by bylo možné použít z našeho sortimetu syntetický email U2029 Industrol profi. Opravu “puchýřů” konzultujte s odborníkem, zkušeným vodákem. Bude asi potřebné místo, plátno vyříznouz, odstranit a na obnaženou dřevěnou obšívku ( + na zdravvou okolní plochu) zhotivit zmíněným postup “záplatu.

Na vaše dotazy odpovídá:

Richard Dener

Máte problém, se kterým si nevíte rady?
Zkuste barevnou poradnu!Naposledy jsme řešili:

Stavebnice

18. února 2019: Dobrý den,potřeboval bych natřít dřevěnou stavebnici, jsou to kostky. Potřeboval bych poradit nějakou barvu,(červenou, modrou, žlutou, růžovou..) která má atesty na dětské hračky a myslím si že by byla vhodnější,...

(celý dotaz)

Palubky

26. října 2017: Dobrý den,chtěl bych natřít staré dřevěné palubky.Jsou nově napuštěné fermeží.Jde o garážová vrata vystavená počasí.Jakou barvu mám použít?Děkuji za odpověď,s pozdravem J.Vlasák

(celý dotaz)

nátěr kuchyň

18. října 2017: Dobrý den, mohl by jste mi poradit jaký nátěr použít pro nátěr dřeva odstín palisander, který může přijít do styku s potravinami.

(celý dotaz)

Na vaše dotazy odpovídáme každý den.
Zeptejte se i vy!

Proč si vybrat právě nás