Výstava malířského řemesla
V Praze je v Jindřišské ulici, ve třetím patře starobylé černé věže od 18.října (svátek sv. Lukáše, patrona malířského cechu) pro návštěvníky otevřena výstava, která vás provede malířským řemeslem od středověku, až po současnost.
V Praze je v Jindřišské ulici, ve třetím patře starobylé černé věže od 18.října (svátek sv. Lukáše, patrona malířského cechu) pro návštěvníky otevřena výstava, která vás provede malířským řemeslem od středověku, až po současnost. Výstava trvá do 25.11.2018. Letos je právě 670 let , kdy v době Karla IV. vznikl Cech malířů. Práce s barvami bude jistě mnohem starší, ale přijďte se podívat, co uvádějí historické prameny. Ve středověké Praze, v roce 1348 založili pražští malíři bratrstvo, spolek na ochranu řemesla a rodin svých členů. Vznik Cechu malířského pak posvětil roku 1365 sám král Karel IV. K vidění jsou v rámci expozice relikvií Cechu vlajky, mince – snad mezi nimi dnes bude i ta naše letošní, jubilejní stříbrná, pro BARVY A LAKY jedinečná. Ředitel celé skupiny BARVY A LAKY, Ing. Dariusz Jakubowicz předal jednouncový stříbrňák Cechu jako dar. Součástí historického příběhu řemesla na výstavních panelech je i 125 let od zahájení výroby PRVNÍ ČESKÉ TOVÁRNY NA BARVY A LAKY.
Zajděte se podívat i do nejvyššího patra Jindřišské věže, na Prahu z netradičního úhlu, těch pár schodů za to stojí a v každou celou hodinu si užijte starou zvonkohru.
Jako hrdý partner děkujeme cechmistrům za okénko do historie spolku, který o svoje členy pečoval od středověku a po svém znovuobnovení v roce 2003 pečuje dodnes.