Cechovní slavnost v Kutné Hoře

18. října 2017

10. cechovní slavnost Cechu malířů, lakýrníků a tapetářů ČR se konala 14. a 15.10.2017 u příležitosti svátku sv. Lukáše, patrona malířů, ve starobylém městě Kutná Hora.

Slavnost byla zahájena v Refektáři Jezuitské koleje. Odpolední komentované prohlídky města a jeho památek byly zakončeny v Chrámu sv. Barbory. Večerní program se uskutečnil v místním kulturním domě Lorec, kde probíhalo i představení partnerů cechu a jejich zástupců. Svou prezentaci zde měla i naše skupina BARVY A LAKY. V rámci nabitého programu se představili juniorští mistři latinsko-amerických tanců, artistická skupina skokanů Flyingboys a Richard Nedvěd, mistr trapnomagie.

V neděli ráno proběhla mše v Kostele sv. Jakuba, během níž poprvé slavnostně zazvonil nově odlitý zvon. Výbornou atmosféru celé slavnosti umocnilo překrásné počasí.

Nad celou akcí převzali záštitu prezident České republiky pan Miloš Zeman, starosta města Kutná Hora pan Martin Starý, prezident HKČR pan Vladimír Dlouhý, prezident AVNH pan Jakub Noll a předseda AMSP pan Karel Havlíček.