LAZUROL CLASSIC S1023

  • foto
  • Vzorkovnice

Popis

Napouštěcí syntetická lazura s obsahem olejů

Výrobek je určen k ochranným lazurovacím nátěrům měkkého i tvrdého dřeva, vystaveného povětrnostním vlivům i k nátěrům v interiérech, např. nátěry zahradního nábytku, dřevěných štítů, podhledů, obložení stěn a stropů, nátěry plotů, chat a dřevěných domků, oken, dveří, apod. Chrání dřevo před účinky UV záření. Obsahuje přírodní olej. Hluboce proniká do struktury dřeva, zvýrazňuje jeho přirozenou kresbu a tím poskytuje vysoce efektní nátěry. Vyznačuje se velmi snadnou obnovitelností starého nátěru. Bezbarvý lak je určen pouze pro nátěry v interiérech.

Odstíny:
0000 - bezbarvý, 0010 - bílý, 0020 - kaštan, 0021 - ořech, 0022 - palisandr, 0023 - teak, 0025 - sipo, 0051 - zeleň jedlová, 0060 - pinie, 0062 - borovice, 0080 - mahagon, 0099 – eben

Příprava podkladu:                                                                                                                                         Dřevo musí být před aplikací čisté, suché, dobře obroušené, o vlhkosti max. 12%, zbavené zbytků pryskyřic. Dřevo se zvýšeným obsahem pryskyřic (modřín, borovice) musí být předem zbaveno všech výronů pryskyřic, např. vymytím nitroředidlem C 6000. Na kvalitě předúpravy dřeva závisí celkový vzhled konečné povrchové úpravy dřeva a také celková životnost nátěrového systému.

Povrch dřeva určený do exteriéru je nutné nejprve napustit vhodným fungicidním napouštědlem, které zajišťuje ochranu dřeva proti napadení plísněmi, houbami a hmyzem, např. přípravkem LAZUROL® IMPREGNAČNÍ ZÁKLAD S 1033. Povrch dřeva určený do interiéru je vhodné napustit bezbarvou lazurou LAZUROL CLASSIC S 1023. Penetrace dřeva bezbarvým lakem zajistí stejnoměrnou savost podkladu před aplikací dalších nátěrových hmot. Následně je nutné povrch dřeva přebrousit jemným brusným papírem a pak teprve aplikovat napouštěcí lazuru. Při renovačních nátěrech je nutné dřevo zbavit staré nesoudržné vrstvy např. přebroušením.

Pracovní postup:
Nanáší se po důkladném rozmíchání na předem připravený podklad, min. teplota při aplikaci +7 °C. Pro vnitřní použití se nanáší v 1 až 2 vrstvách, pro venkovní nátěry je vhodné použít 3 vrstvy, avšak pouze barevnými odstíny. Bezbarvý lak je určen pro nátěry v interiérech. Jednotlivé nátěry lze nanášet v intervalech 24 hodin. Pro stejnoměrné zvýraznění kresby dřeva je vhodné nevsáklý lak po 10 až 15 minutách od nanesení setřít pomocí suchého štětce nebo hadru. Pro vysoký lesk přetřeme Univerzálním lakem LAZUROL® S 1002 nebo přírodním odstínem laku LAZUROL® GOLD S 1037. Podlahy přetřeme Venkovním pochozím lakem LAZUROL® S 1020.

Vydatnost:
8-10 m2/1 litr na jednu vrstvu podle savosti podkladu

Podrobný výpis parametrů
Aplikační vrstva: Lazury na dřevo,  tenkovrstvý
Způsob nanášení: Štětce
Chemické zařazení: Syntetické
Oblast dřevo (laky lazury): Pergoly Dřevéné ploty Vrata - lakovaná Dveře - lakované Dřevěné podhledy - laky Lavičky - lakované
Použiti hobby | profi: Hobby a domácí využití
Prostředí exterier | interier: Interiér - vnitřní prostředí Exterier - veknovní prostředí
Pracovní postup: Nanáší se po důkladném rozmíchání na suché, neorosené dřevo o vlhkosti nejvýše 25%, min. teplota při aplikaci +7°C. Pro vnitřní použití se nanáší v 1 až 2 vrstvách, pro venkovní nátěry je vhodné použít tři vrstvy, avšak pouze barevnými odstíny. Bezbarvý lak je určen pro nátěry v interiérech. Jednotlivé nátěry lze nanášet v intervalech 24 hodin. Pro stejnoměrné zvýraznění kresby dřeva je vhodné nevsáklý lak po 10 až 15 ti minutách od nanesení setřít pomocí suchého štětce nebo hadru. Lak není nutné ředit.
Vydatnost: 8-10 m2/1 litr na jednu vrstvu podle savosti podkladu
Číselné označení: S1023
Doporučujeme: Ano

Soubory ke stažení

image

Navštivte náš e-shop

image

Škola malování

BAL DESIGNER

Bal Designer

Sportovní a společenské akce

image

Barevný život s Bohemkou

Škola malování

IKEA FAMILY

image