LAZUROL IMPREGNAČNÍ ZÁKLAD S1033

  • foto

Popis

Syntetické fungicidní napouštědlo

 LAZUROL S 1033 IMPREGNAČNÍ ZÁKLAD je určen k preventivní chemické povrchové ochraně dřeva a materiálů na jeho bázi před napadením plísněmi, dřevozbarvujícími i dřevokaznými houbami a dřevokazným hmyzem.
Dřevo napuštěné LAZUROLEM S 1033 může být zabudováno v interiérech (třídy ohrožení 1 a 2 dle ČSN EN 335-1, 2, 3) a exteriérech (třída ohrožení 3 dle ČSN EN 335 - 1, 2, 3) staveb.
Používá se pod olejové, syntetické nebo vodouředitelné nátěrové hmoty. Biocidní účinek nastává po zaschnutí nátěru - potom lze ošetřené dřevo dále zpracovávat.
Nesmí být použito na nátěry přicházející do přímého styku s potravinami, krmivy a pitnou vodou, k nátěrům materiálů pro výrobu dětských hraček a nábytku.                                                                                             Typové označení dle ČSN 49 0600-1: FB, B, P, IP, 1, 2, 3, S. 

Pracovní postup:
LAZUROL S1033 se nanáší po důkladném rozmíchání na suché, neorosené dřevo, zbavené pryskyřičných výronů, (přijatelná vlhkost měkké dřevo 15%, tvrdé dřevo 12%) při teplotě +10 °C až +25 °C. Není nutné ředit. Po 10 až 15 ti minutách od nanesení je vhodné nevsáklý lak setřít pomocí suchého štětce nebo hadru. Biocidní účinek nastává po zaschnutí nátěru – potom lze ošetřené dřevo dále zpracovávat. LAZUROL S 1033 Impregnační základ je určen pouze pro biocidní ochranu dřeva, pro zajištění dalších dekorativních vlastností a pro ochranu dřeva na povětrnosti je nutné aplikovat další vhodné nátěry. Doporučený interval pro přetření impregnačního základu je minimálně 24hodin, maximálně 14 dní.

Vydatnost:
a) pro ochranu dřeva ve třídě použití 1 a 2 samostatně jako impregnační prostředek 2x nátěr štětcem nebo ponořování s minimální spotřebou 150 ml/m2, b) pro ochranu dřeva ve třídě použití 1 a 2 pod lazurovací a krycí nátěrové systémy 1x nátěr štětcem nebo ponořování s minimální spotřebou 100 ml/m2, c) pro ochranu dřeva ve třídě použití 3 pod lazurovací a krycí nátěrové systémy 2x nátěr štětcem nebo ponořování s minimální spotřebou 150 ml/m2.

Podrobný výpis parametrů
Aplikační vrstva: Napouštěcí ochranná vrstva,  Penetrační nátěr
Způsob nanášení: Štětce máčením
Chemické zařazení: Syntetické
Vzhled povrchu: Čirý | Bezbarvý
Oblast dřevo (laky lazury): Pergoly Dřevéné ploty Vrata - lakovaná Dveře - lakované Dřevěné podhledy - laky Lavičky - lakované
Příklad použití sanace: Sanace dřeva
Prostředí exterier | interier: Interiér - vnitřní prostředí Exterier - veknovní prostředí
Pracovní postup: LAZUROL S1033 se nanáší po důkladném rozmíchání na suché, neorosené dřevo, zbavené pryskyřičných výronů, (přijatelná vlhkost měkké dřevo 15%, tvrdé dřevo 12%) při teplotě +10 °C až +25 °C. Není nutné ředit. Po 10 až 15 ti minutách od nanesení je vhodné nevsáklý lak setřít pomocí suchého štětce nebo hadru. Biocidní účinek nastává po zaschnutí nátěru – potom lze ošetřené dřevo dále zpracovávat. LAZUROL S 1033 Impregnační základ je určen pouze pro biocidní ochranu dřeva, pro zajištění dalších dekorativních vlastností a pro ochranu dřeva na povětrnosti je nutné aplikovat další vhodné nátěry. Doporučený interval pro přetření impregnačního základu je minimálně 24hodin, maximálně 14 dní.
Vydatnost: a) pro ochranu dřeva ve třídě použití 1 a 2 samostatně jako impregnační prostředek 2x nátěr štětcem nebo ponořování s minimální spotřebou 150g/m2, b) pro ochranu dřeva ve třídě použití 1 a 2 pod lazurovací a krycí nátěrové systémy 1x nátěr štětcem nebo ponořování s minimální spotřebou 100 g/m2, c) pro ochranu dřeva ve třídě použití 3 pod lazurovací a krycí nátěrové systémy 2x nátěr štětcem nebo ponořování s minimální spotřebou 150 g/m2.
Číselné označení: S1033
Doporučujeme: Ano

Soubory ke stažení

image

Navštivte náš e-shop

image

Škola malování

BAL DESIGNER

Bal Designer

Sportovní a společenské akce

image

Barevný život s Bohemkou

Škola malování

IKEA FAMILY

image