Praha barvám také neutekla! Dne 20. května 2017

Praha barvám také neutekla! Dne 20. května 2017

Duhové šílenství hlásí rekord: Barvám v Olomouci letos neuteklo více než pět tisíc lidí

Rekordních 5041 běžců se pustilo v Olomouci na pětikilometrovou trať plnou barevných překvapení. Běh s názvem Barvám Neutečeš, ve kterém nejde primárně o čas, ale především o zábavu, opět trhl rekord v počtu startujících nadšenců a včetně doprovázejících rodinných příslušníků a kamarádů se na akci sešlo téměř šest tisíc lidí.

Cílem této unikátní akce bylo zdolání pěti opravdu pestrých zón, v nichž se účastníci museli popasovat se zasypáním barvami. Jinými slovy: po trase byl v jednotlivých zónách rozmístěn tým, jehož úkolem bylo zaházet běžce od hlavy až k patě. Jak „vrhači“ vyhazují barevný prášek do vzduchu, běžci mají pocit, že probíhají duhou. „Zdejší běh je specifický především skvělou atmosférou, kterou tady lidi dokážou vytvořit. Všichni jsou velmi přátelští a já doufám, že si závod maximálně užili,“ říká jeden z pořadatelů běhu Ivan Šlehobr.

Stejně jako v minulých letech byla vedle zábavy také tématem pomoc ostatním. Díky Nadaci O2 poputuje z každého startovného částka 50 Kč na konto Linky bezpečí.

Olomouc stejně jako loni otevřela sezonu seriálu těchto běhů, už příští týden se akce stěhuje do Českých Budějovic a 20.5. do Prahy.

Zábava, pohyb a spousta pestrých zážitků. Do barev se v Českých Budějovicích vrhly i youtuberky Makyna a Fallenka

České Budějovice, 13. května – Spousta zábavy a pohybu v působivé atmosféře krásného prostředí Stromovky, ale i historického centra města. To byl sobotní unikátní běh Barvám Neutečeš, který tentokrát v Českých Budějovicích zlákal na pětikilometrový okruh více jak 3500 nadšenců, kteří vidí svět v těch správných barvách!

Start i cíl byl na Sokolském ostrově, běžci museli zdolat pět opravdu pestrých zón, v nichž už čekal tým, jehož jediným úkolem je zaházet běžce od hlavy až k patě. Jak „vrhači“ vyhazují barevný prášek do vzduchu, běžci mají pocit, že probíhají duhou.

Do barevného dobrodružství se v Českých Budějovicích pustily i dvě ikony dospívající generace – youtuberky Makyna a Fallenka. „Je to hukot. Jak jsem si vyzkoušela, barvám jsem fakt neutekla. Byla to fakt legrace,“ smála se po závodě Fallenka. Svým fanouškům ale v zázemí prchnout nehodlala a společně s Makynou si se zájemci ochotně pořizovaly jedno selfíčko za druhým.

Spokojení byli i pořadatelé, počet přihlášek 3518 opět výrazně překonal rekord z minulého roku. „Jsme moc rádi, že si náš běh získává velice rychle popularitu. Možná je to i tím, že tady nejde o čas, ale hlavně o legraci a zážitky, které jsou velmi, velmi barevné,“ konstatoval jeden z organizátorů Ivan Šlehobr.

Po Olomouci a Českých Budějovicích se nyní barevný kolotoč přesouvá do hlavního města. V Praze se běží 20. května, a aby bylo prostředí ještě o trochu více bláznivější, účastníci poběží v areálu bohnické Psychiatrické nemocnice. „Po zkušenostech s velkým množstvím přihlášek jsme běhy opět rozdělili do dvou termínů – poběží se jak v 11.00, tak i v 15.00,“ dodal Ivan Šlehobr.