Praha barvám také neutekla! Dne 20. května 2017

Do pestrého dobrodružství s názvem Barvám Neutečeš se v Praze pustil rekordní počet nadšenců! Rekordních 6031 běžců se v sobotu zúčastnilo běhu Barvám Neutečeš, který se konal v areálu Psychiatrické léčebny Bohnice. Běžci museli v rámci pětikilometrového okruhu zdolat pět opravdu pestrých zón, v nichž už čekal tým, jehož jediným úkolem je zaházet běžce od hlavy až k patě. Tady nešlo o čas, ale především o unikátní zábavu, a také o pomoc potřebné věci – výtěžek z akce putoval na konto Linky bezpečí. Po úspěšných akcích konaných v Olomouci a Českých Budějovicích se barevné šílenství přesunulo do Prahy, kde se kvůli obrovskému zájmu nadšenců běžely v rámci jediného dne dokonce běhy dva – jeden před polednem, druhý pak odpoledne. A vstříc duhovému nebezpečí se dokonce pustila řada známých osobností v čele s olympijským vítězem v pětiboji Davidem Svobodou, populárním rapperem Johny Machettem, youtubery Aničkou Šulcovou, Adamem Machem a Zachym, nebo členy kapely Mirai, pestrých nástrah trati se ovšem nezalekla ani radní pro Prahu 8 Jana Solomonová. O hodnotný výtěžek z akce se tak postarali nejen organizátoři celé akce a vysoký zájem účastníků, ale také hlavní charitativní partner Nadace O2, která v letošním roce slaví své 15. narozeniny a Linku bezpečí podporuje od samého začátku. „Pomáhat ostatním nás baví, a pokud se pomoc dobré věci navíc spojí i s radostí z pohybu, baví nás to dvojnásob. Za každého registrovaného běžce proto věnujeme Lince bezpečí 50 Kč. V loňském roce jsme takto darovali 635 000 Kč a máme velkou radost, že se částka letos navýšila,“ vysvětluje Anna Kačabová, ředitelka Nadace O2. Celková darovaná suma tedy letos činí 825 000 Kč.

 

Duhové šílenství hlásí rekord: Barvám v Olomouci letos neuteklo více než pět tisíc lidí

Rekordních 5041 běžců se pustilo v Olomouci na pětikilometrovou trať plnou barevných překvapení. Běh s názvem Barvám Neutečeš, ve kterém nejde primárně o čas, ale především o zábavu, opět trhl rekord v počtu startujících nadšenců a včetně doprovázejících rodinných příslušníků a kamarádů se na akci sešlo téměř šest tisíc lidí.

Cílem této unikátní akce bylo zdolání pěti opravdu pestrých zón, v nichž se účastníci museli popasovat se zasypáním barvami. Jinými slovy: po trase byl v jednotlivých zónách rozmístěn tým, jehož úkolem bylo zaházet běžce od hlavy až k patě. Jak „vrhači“ vyhazují barevný prášek do vzduchu, běžci mají pocit, že probíhají duhou. „Zdejší běh je specifický především skvělou atmosférou, kterou tady lidi dokážou vytvořit. Všichni jsou velmi přátelští a já doufám, že si závod maximálně užili,“ říká jeden z pořadatelů běhu Ivan Šlehobr.

Stejně jako v minulých letech byla vedle zábavy také tématem pomoc ostatním. Díky Nadaci O2 poputuje z každého startovného částka 50 Kč na konto Linky bezpečí.

Olomouc stejně jako loni otevřela sezonu seriálu těchto běhů, už příští týden se akce stěhuje do Českých Budějovic a 20.5. do Prahy.

 

Zábava, pohyb a spousta pestrých zážitků. Do barev se v Českých Budějovicích vrhly i youtuberky Makyna a Fallenka

České Budějovice, 13. května – Spousta zábavy a pohybu v působivé atmosféře krásného prostředí Stromovky, ale i historického centra města. To byl sobotní unikátní běh Barvám Neutečeš, který tentokrát v Českých Budějovicích zlákal na pětikilometrový okruh více jak 3500 nadšenců, kteří vidí svět v těch správných barvách!

Start i cíl byl na Sokolském ostrově, běžci museli zdolat pět opravdu pestrých zón, v nichž už čekal tým, jehož jediným úkolem je zaházet běžce od hlavy až k patě. Jak „vrhači“ vyhazují barevný prášek do vzduchu, běžci mají pocit, že probíhají duhou.

Do barevného dobrodružství se v Českých Budějovicích pustily i dvě ikony dospívající generace – youtuberky Makyna a Fallenka. „Je to hukot. Jak jsem si vyzkoušela, barvám jsem fakt neutekla. Byla to fakt legrace,“ smála se po závodě Fallenka. Svým fanouškům ale v zázemí prchnout nehodlala a společně s Makynou si se zájemci ochotně pořizovaly jedno selfíčko za druhým.

Spokojení byli i pořadatelé, počet přihlášek 3518 opět výrazně překonal rekord z minulého roku. „Jsme moc rádi, že si náš běh získává velice rychle popularitu. Možná je to i tím, že tady nejde o čas, ale hlavně o legraci a zážitky, které jsou velmi, velmi barevné,“ konstatoval jeden z organizátorů Ivan Šlehobr.

Po Olomouci a Českých Budějovicích se nyní barevný kolotoč přesouvá do hlavního města. V Praze se běží 20. května, a aby bylo prostředí ještě o trochu více bláznivější, účastníci poběží v areálu bohnické Psychiatrické nemocnice. „Po zkušenostech s velkým množstvím přihlášek jsme běhy opět rozdělili do dvou termínů – poběží se jak v 11.00, tak i v 15.00,“ dodal Ivan Šlehobr.

 

 

Fotogalerie

  • Praha barvám také neutekla! Dne 20. května 2017
  • Praha barvám také neutekla! Dne 20. května 2017
  • Praha barvám také neutekla! Dne 20. května 2017
  • Praha barvám také neutekla! Dne 20. května 2017
  • Praha barvám také neutekla! Dne 20. května 2017

Navštivte náš e-shop

image

Sportovní a společenské akce

image

Barevný život s Bohemkou

Škola malování

IKEA FAMILY

image